Akcesoria

Podkategorie

 • Szafy Rack

  Szafa typu Rack, inaczej nazywana szafą teleinformatyczną lub serwerową, pełni istotną rolę w infrastrukturze każdej serwerowni i centrum danych. Jest niezbędna do efektywnego zarządzania sprzętem IT, w tym do przechowywania serwerów, urządzeń sieciowych, przełączników oraz systemów zasilania awaryjnego UPS. Szafy Rack są projektowane zgodnie z ustandaryzowanymi wymiarami i standardami konstrukcyjnymi, co zapewnia optymalne zabezpieczenie i niezawodność działania zawartego w nich sprzętu elektronicznego.

  Słowo „rack” określa specyficzny typ obudowy z unikalnym systemem mocowania, bazującym na dwóch lub trzech parach belek rackowych. Konstrukcja szaf rackowych, często określanych jako krosowe, opiera się głównie na wytrzymałej stalowej blachy. Są one wyposażone w zaawansowany system wentylacyjny, a ich front często zdobią eleganckie drzwi szklane. Specjalistyczne elementy, takie jak prowadnice, szyny, profile oraz przepusty kablowe, są niezbędne do prawidłowego montażu i organizacji przestrzeni wewnątrz szafy.

  Rodzaje szaf Rack

  Szafy Rack występują w dwóch wariantach: jako modele wiszące oraz stojące, każdy z nich dostosowany do specyficznych potrzeb i warunków użytkowania. Szafa Rack wisząca, montowana na ścianie, jest idealnym rozwiązaniem do optymalizacji przestrzeni. Jej wszechstronność pozwala na instalację w różnych miejscach, włączając w to nawet wnętrza samolotów. Przeznaczona głównie do montażu systemów monitoringu lub mniejszych urządzeń telekomunikacyjnych, charakteryzuje się maksymalnym obciążeniem do około 60 kg.

  Podział szaf wiszących obejmuje modele jedno- i dwusekcyjne. Szafa dwusekcyjna, w odróżnieniu od jednosekcyjnej, zapewnia dostęp do urządzeń z obu stron – zarówno od przodu, jak i od tyłu. Charakterystyczną cechą tego typu konstrukcji jest dodatkowa przestrzeń z tyłu, zamontowana na zawiasach, co umożliwia odchylenie prawie całej szafy dla lepszego dostępu od tylnej strony.

  Z kolei szafa Rack stojąca, wyposażona w kółka i stopki, oferuje łatwość w przemieszczaniu. Ta opcja jest bardziej odpowiednia dla większego obciążenia, ponieważ może ono osiągać nawet 1000 kg, co sprawia, że jest idealna do przechowywania większej ilości sprzętu. Szafy stojące są także bardziej elastyczne w kwestii rozbudowy i łatwej zmiany lokalizacji, co jest korzystne w dynamicznych środowiskach IT.

  Ilo calowa szafa rack?

  Szafy Rack o szerokości 19 cali stanowią najpopularniejszy wybór na rynku, głównie z powodu ich kompatybilności z większością standardowego sprzętu sieciowego, takiego jak serwery, które zwykle mają obudowy 19-calowe. Taki rozmiar szaf Rack dominuje na rynku, co jest bezpośrednim odzwierciedleniem powszechności urządzeń o takich wymiarach. Dla użytkowników, którzy nie planują umieszczania w szafie sprzętów niestandardowych, 19-calowa szafa Rack okaże się najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Alternatywne rozmiary, takie jak 10 i 21 cali, są częściej stosowane do instalacji sieci kablowych, systemów alarmowych, przeciwpożarowych czy monitoringu.

  Szafy Rack z drzwiami pełnią różne funkcje. Modele zamykane na klucz zwiększają bezpieczeństwo serwerów, ograniczając dostęp do nich tylko dla osób posiadających klucz. Jest to skuteczny sposób na kontrolowanie dostępu do serwerów przez osoby trzecie lub pracowników o niższych kompetencjach. Z kolei drzwi perforowane są istotne dla zapewnienia odpowiedniej wentylacji wewnątrz szafy, co jest kluczowe ze względu na pracujący w niej cenny sprzęt. Ważne jest, aby cała serwerownia była również odpowiednio klimatyzowana.

  Drzwiczki szaf Rack mogą być również umieszczone z tyłu, co ułatwia zarządzanie kablami i dostęp do portów z tyłu urządzeń. Jeśli często dokonuje się zmian w konfiguracji sprzętu, warto rozważyć szafy z specjalnymi szynami, które pozwalają na łatwe wysuwanie urządzeń bez konieczności ich odłączania. Taka funkcjonalność znacznie ułatwia prace serwisowe i konserwacyjne.

  Szafa Rack – czy naprawdę warto?

  Ustandaryzowanie standardów szaf Rack znacząco ułatwiło projektowanie serwerowni i innych przestrzeni teleinformatycznych, umożliwiając tworzenie dobrze zorganizowanych i funkcjonalnych środowisk pracy. Dzięki temu, że szafy Rack przystosowane są do uniwersalnego systemu montażu, mogą one efektywnie współgrać z różnorodnymi urządzeniami i potrzebami użytkowników. W odpowiedzi na rosnące wymagania i ewoluującą technologię, szafy serwerowe były sukcesywnie modyfikowane, obejmując innowacje takie jak dodatkowe akcesoria, przystosowanie do zróżnicowanych warunków środowiskowych oraz zastosowanie nowych materiałów konstrukcyjnych.

  Funkcjonalność szaf Rack wykracza poza tradycyjne zastosowania w serwerowniach. Są one ważnym elementem infrastruktury w wielu sektorach, nie tylko w branży IT, ale również w energetyce, przemyśle, a także w telekomunikacji. Szafy Rack znajdują zastosowanie w instytucjach publicznych, urzędach, laboratoriach, studiach nagraniowych, centrach monitoringu, a nawet w placówkach edukacyjnych.

  Szafy serwerowe zapewniają bezpieczeństwo serwerom i danym, gwarantując stabilne działanie sprzętu i uporządkowaną przestrzeń. Stanowią niezbędny element każdej serwerowni, zapewniając stabilne i efektywne działanie centrów danych. Bogactwo parametrów i wariantów wykonania pozwala na znalezienie modelu szafy Rack, który będzie idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i specyfiki danego środowiska. Zachęcamy do sprawdzenia oferty dysków do serwerów oraz napędów taśmowych.

 • Dyski do serwerów

  Dyski serwerowe różnią się od standardowych dysków twardych (HDD) i dysków półprzewodnikowych (SSD) przede wszystkim przeznaczeniem i konstrukcją, aby sprostać specyficznym wymaganiom środowisk serwerowych. Dyski serwerowe są projektowane do ciągłej, 24-godzinnej pracy przez cały rok, bez przerwy. Są one zoptymalizowane do obsługi intensywnych obciążeń i mogą wytrzymać wysokie temperatury w serwerowniach. Dyski serwerowe posiadają lepsze mechanizmy korekcji błędów, zaawansowane technologie zarządzania zużyciem oraz są wykonane z materiałów wysokiej jakości. To wszystko przekłada się na większą niezawodność i dłuższą żywotność w porównaniu do dysków zwykłych. Dyski serwerowe często oferują lepszą wydajność w środowiskach wielodostępowych, co jest kluczowe, gdy jednocześnie wiele procesów lub użytkowników korzysta z danych. Są one zaprojektowane do szybszego odczytu i zapisu danych, co jest krytyczne dla aplikacji serwerowych.

  Dyski do serwerów – parametry

  Format dysku twardego odgrywa ważną rolę nie tylko ze względu na możliwości rozbudowy systemu i łatwość wymiany urządzeń, ale również z uwagi na fizyczne wymiary i wytrzymałość obudowy. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo dyski serwerowe zarówno 3.5-calowe dyski serwerowe, charakteryzujące się solidnością wykonania i większymi rozmiarami, jak i kompaktowe dyski 2.5-calowe, które są równie funkcjonalne. 

  Jednak to nie jedyne parametry, które należy brać pod uwagę przy wyborze dysków twardych do serwerów. Duże znaczenie mają również parametry techniczne, wpływające na wydajność i funkcjonalność oferowanych urządzeń. Sklep Cybermech oferuje dyski z różnorodnymi specyfikacjami, obejmującymi:

  • pojemność dysku,
  • prędkość obrotową (dla dysków HDD),
  • pamięć podręczną,
  • typ interfejsu.

  Pojemność jest jednym z ważniejszych  parametrów, który powinien być przede wszystkim dostosowany do ilości i rodzaju danych do przechowania. Oferta sklepu obejmuje modele o pojemnościach od 60 GB do 16 TB, co ułatwia ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb i specyfiki działalności – od małych przedsiębiorstw po duże centra danych.

  Prędkość obrotowa jest kolejnym ważnym kryterium, szczególnie dla dysków HDD, gdzie wyższe wartości tego parametru przekładają się na szybsze przetwarzanie danych. W sklepie Cybermech dostępne są dyski serwerowe z prędkościami od 5700 do 15000 obrotów na minutę.

  W przypadku dysków serwerowych SSD, ważne są precyzyjne wartości prędkości zapisu i odczytu, które określają wydajność urządzenia. Podobnie jest z dyskami M.2, gdzie te parametry bezpośrednio wskazują na sprawność dysku.

  Nie można również zapominać o pamięci podręcznej, która zapewnia szybki dostęp do często używanych danych. Większa pojemność pamięci podręcznej oznacza lepszą wydajność. W asortymencie Morele.net znajdują się dyski z pamięcią podręczną o pojemnościach 64 MB, 128 MB, 256 MB i więcej, co umożliwia wybór urządzenia najlepiej spełniającego potrzeby użytkownika.

  SAS czy SATA III – który interfejs wybrać?

  Przy wyborze dysku serwerowego, ważną decyzją jest wybór między interfejsem SATA III a SAS. Oba te interfejsy oferują różne zalety, które mogą wpłynąć na wydajność i funkcjonalność serwera, w zależności od konkretnych potrzeb i zastosowań.

  Interfejs SATA III

  • Uniwersalność - dyski z interfejsem SATA III są kompatybilne z większością płyt głównych, co czyni je bardziej uniwersalnymi. Możliwość ich podłączenia nawet do zwykłego komputera stanowi dodatkową elastyczność, choć zazwyczaj nie jest to rozwiązanie ekonomicznie uzasadnione w kontekście cenowym.
  • Pojemność i przechowywanie danych - dyski SATA III są idealne do zadań, gdzie priorytetem jest maksymalizacja pamięci masowej i przechowywanie dużych ilości danych. Są one często wybierane do zastosowań, które wymagają dużej pojemności przy ograniczonym budżecie.

  Interfejs SAS

  • Wydajność - dyski serwerowe z interfejsem SAS są zaprojektowane z myślą o wysokiej wydajności i niezawodności. Wymagają one kompatybilnej płyty głównej, ale oferują znacznie lepsze parametry w kontekście szybkości działania. Maksymalna prędkość odczytu danych dla dysków SAS może sięgać 1200 MB/s, co jest znacząco wyższe w porównaniu do 600 MB/s dla dysków SATA III.
  • Szybkość działania serwerowni - wyższa prędkość odczytu danych, którą oferują dyski SAS, przekłada się na lepszą szybkość działania całej serwerowni. Jest to szczególnie istotne w środowiskach, gdzie wielu użytkowników korzysta z zasobów serwera jednocześnie, ponieważ minimalizuje to opóźnienia i zwiększa ogólną responsywność systemu.

  Podsumowując, wybór między SATA III a SAS powinien być podyktowany specyficznymi wymaganiami dotyczącymi wydajności i pojemności. Dla aplikacji wymagających dużej pojemności i przechowywania danych, dyski SATA III są ekonomicznym wyborem. Z kolei w środowiskach, gdzie liczy się przede wszystkim wysoka wydajność i szybki dostęp do danych, dyski SAS oferują znaczne korzyści, kosztem większej inwestycji początkowej i wymogu kompatybilności sprzętowej.

  Jaki dysk serwerowy wybrać?

  Przed dokonaniem zakupu warto również poszukać informacji na temat konkretnego modelu, w tym recenzji i wyników testów wytrzymałościowych. Takie dane mogą dostarczyć wglądu w realną trwałość dysku i jego odporność na różnorodne warunki pracy. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa stanowią kolejny istotny aspekt. Niektóre dyski serwerowe oferują zaawansowane technologie ochrony danych, w tym szyfrowanie i algorytmy korekcji błędów, co jest szczególnie ważne w przypadku przechowywania wrażliwych lub krytycznych informacji. Te mechanizmy mogą znacznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa danych, zmniejszając ryzyko ich utraty lub uszkodzenia.

  Równie ważna jest renoma i opinie o marce produkującej dyski. Firmy takie jak Seagate, Kingston czy Western Digital cieszą się uznaniem na rynku, co często wpływa na decyzję zakupową. Ich produkty są synonimem wysokiej jakości i niezawodności, co jest kluczowe dla utrzymania ciągłości działania serwera oraz bezpieczeństwa przechowywanych na nim danych.

  Sklep Cybermech oferuje szeroki wybór dysków serwerowych od renomowanych producentów, co pozwala na dopasowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Niezależnie od tego, jak profesjonalnego i pojemnego dysku potrzebujesz, z pewnością znajdziesz model, który spełni Twoje wymagania, zapewniając serwerowi wysoką wydajność oraz długotrwałą i niezawodną pracę

 • Napędy taśmowe

  Napędy taśmowe, choć mogą wydawać się technologią z przeszłości, nadal odgrywają ważną rolę w strategiach przechowywania i archiwizacji danych. Ich zalety wykraczają poza prostą pojemność i koszt, oferując również wyjątkową trwałość i niezawodność. Taśma magnetyczna jest mniej podatna na uszkodzenia spowodowane przez czynniki zewnętrzne, takie jak pole magnetyczne, wstrząsy fizyczne, czy ekstremalne warunki temperaturowe, w porównaniu do tradycyjnych dysków twardych i SSD, co sprawia, że jest doskonałym medium do długoterminowego przechowywania danych.

  Zalety napędów taśmowych

  Jedną z najważniejszych cech napędów taśmowych jest ich skalowalność. W miarę wzrostu potrzeb przechowywania danych, organizacje mogą łatwo zwiększyć swoje zdolności archiwizacyjne poprzez dodanie kolejnych taśm, nie ponosząc przy tym znaczących kosztów. Ponadto, taśmy mogą być przechowywane poza lokalizacją główną, co zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w przypadku katastrof naturalnych czy awarii systemu. Kolejnym aspektem jest ekologiczny wymiar wykorzystania napędów taśmowych. W porównaniu do centrów danych, które muszą być ciągle aktywne, taśmy mogą być przechowywane bez potrzeby ciągłego zasilania, co znacznie obniża ich ślad węglowy. Jest to nie tylko korzystne dla środowiska, ale również pozwala organizacjom zmniejszyć koszty związane z zużyciem energii. W erze cyfrowej, gdzie ilość generowanych danych rośnie w zastraszającym tempie, napędy taśmowe oferują nie tylko wydajne i kosztowo efektywne rozwiązanie do ich przechowywania, ale również zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Technologia taśmowa umożliwia szyfrowanie danych, zapewniając, że nawet w przypadku fizycznego dostępu do taśmy, bez odpowiedniego klucza dane pozostają bezpieczne przed nieautoryzowanym dostępem.

  Zastosowanie napędów taśmowych

  Chociaż napędy taśmowe nie nadają się do zastosowań wymagających szybkiego dostępu do danych, ich rola w archiwizacji i backupie danych jest niezastąpiona. Rozwój nowych technologii, takich jak LTFS (Linear Tape File System), uczynił je również bardziej przyjaznymi dla użytkownika, umożliwiając łatwiejszy dostęp i zarządzanie danymi przechowywanymi na taśmach. W obliczu rosnących wyzwań związanych z zarządzaniem danymi, napędy taśmowe pozostają niezastąpionym narzędziem w arsenale technologii informatycznych, zapewniając trwałe, bezpieczne i koszt-efektywne rozwiązanie dla potrzeb przechowywania danych. Zachęcamy również do sprawdzenia szaf rack oraz dysków serwerowych.

 • Moduły przekaźników...

Aktywne filtry

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 42U rack 800x800, drzwi przód szyba, szary, 800kg

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 42U rack 800x800, drzwi przód szyba, szary, 800kg. Model: Stojak wolnostojący, Maksymalna waga: 800 kg, Stopień ochrony IP: IP20, Kolor produktu: Szary
4 346,00 zł
Produkt dostępny
4 346,00 zł

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 42U rack 800x800, drzwi przód szyba, szary, 800kg. Model: Stojak wolnostojący, Maksymalna waga: 800 kg, Stopień ochrony IP: IP20, Kolor produktu: Szary

Eaton RAA42610PSB13U stojak 42U Stojak wolnostojący Czarny

Eaton RAA42610PSB13U. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 42U, Maksymalna waga: 1500 kg, Stopień ochrony IP: IP20, Kółka. Waga produktu: 98 kg. Kolor produktu: Czarny
7 476,99 zł
Produkt dostępny
7 476,99 zł

Eaton RAA42610PSB13U. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 42U, Maksymalna waga: 1500 kg, Stopień ochrony IP: IP20, Kółka. Waga produktu: 98 kg. Kolor produktu: Czarny

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 42U rack 800x800

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 42U rack 800x800. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 42U, Maksymalna waga: 800 kg, Zamek, Regulowane nóżki, Zarządzanie okablowaniem, Relingi, Stopień ochrony IP: IP20. Waga produktu: 154 kg. Kolor produktu: Szary
4 986,99 zł
Produkt dostępny
4 986,99 zł

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 42U rack 800x800. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 42U, Maksymalna waga: 800 kg, Zamek, Regulowane nóżki, Zarządzanie okablowaniem, Relingi, Stopień ochrony IP: IP20. Waga produktu: 154 kg. Kolor produktu: Szary

APC AR3100X717 stojak 42U Stojak wolnostojący Czarny

APC AR3100X717. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 42U, Zamek, Relingi, Stopień ochrony IP: IP20. Waga produktu: 125,1 kg. Kolor produktu: Czarny
6 846,99 zł
Produkt dostępny
6 846,99 zł

APC AR3100X717. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 42U, Zamek, Relingi, Stopień ochrony IP: IP20. Waga produktu: 125,1 kg. Kolor produktu: Czarny

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 42U rack 800x1000, drzwi przód szyba, szary, 800kg

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 42U rack 800x1000, drzwi przód szyba, szary, 800kg. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 42U, Maksymalna waga: 800 kg, Zamek, Relingi, Kolor produktu: Czarny
6 149,99 zł
Produkt dostępny
6 149,99 zł

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 42U rack 800x1000, drzwi przód szyba, szary, 800kg. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 42U, Maksymalna waga: 800 kg, Zamek, Relingi, Kolor produktu: Czarny

Digitus Szafa serwerowa serii Unique – 800 x 1000 mm (szer. x gł.)

Digitus Szafa serwerowa serii Unique – 800 x 1000 mm (szer. x gł.). Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 32U, Maksymalna waga: 1000 kg, Stopień ochrony IP: IP20, Kolor produktu: Czarny
5 995,00 zł
Produkt dostępny
5 995,00 zł

Digitus Szafa serwerowa serii Unique – 800 x 1000 mm (szer. x gł.). Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 32U, Maksymalna waga: 1000 kg, Stopień ochrony IP: IP20, Kolor produktu: Czarny

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 26U rack 800x800, drzwi przód szyba, czarny, 800kg

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 26U rack 800x800, drzwi przód szyba, czarny, 800kg. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 26U, Maksymalna waga: 800 kg, Regulowane nóżki, Stopień ochrony IP: IP20. Waga produktu: 81 kg. Kolor produktu: Czarny
3 957,00 zł
Produkt dostępny
3 957,00 zł

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 26U rack 800x800, drzwi przód szyba, czarny, 800kg. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 26U, Maksymalna waga: 800 kg, Regulowane nóżki, Stopień ochrony IP: IP20. Waga produktu: 81 kg. Kolor produktu: Czarny

Digitus Szafa sieciowa wisząca podtynkowa/natynkowa 19" 4U rack 600x216, drzwi pełne, szary, złożona, 100kg

Digitus Szafa sieciowa wisząca podtynkowa/natynkowa 19" 4U rack 600x216, drzwi pełne, szary, złożona, 100kg. Model: Szafa wisząca, Maksymalna waga: 100 kg, Zamek, Stopień ochrony IP: IP20, Kolor produktu: Szary
1 394,00 zł
Produkt dostępny
1 394,00 zł

Digitus Szafa sieciowa wisząca podtynkowa/natynkowa 19" 4U rack 600x216, drzwi pełne, szary, złożona, 100kg. Model: Szafa wisząca, Maksymalna waga: 100 kg, Zamek, Stopień ochrony IP: IP20, Kolor produktu: Szary

EFB Elektronik 691706FGR.1 stojak 6U Szafa wisząca Szary

EFB Elektronik 691706FGR.1. Model: Szafa wisząca, Pojemność stelaża: 6U, Maksymalna waga: 60 kg, Zamek, Stopień ochrony IP: IP20, Kolor produktu: Szary
558,99 zł
Produkt dostępny
558,99 zł

EFB Elektronik 691706FGR.1. Model: Szafa wisząca, Pojemność stelaża: 6U, Maksymalna waga: 60 kg, Zamek, Stopień ochrony IP: IP20, Kolor produktu: Szary

Equip EPM-07-6060-B-CBAA stojak 7U Szafa wisząca Czarny

Equip EPM-07-6060-B-CBAA. Model: Szafa wisząca, Pojemność stelaża: 7U, Zamek, Relingi. Waga produktu: 18 kg. Kolor produktu: Czarny
1 135,99 zł
Produkt dostępny
1 135,99 zł

Equip EPM-07-6060-B-CBAA. Model: Szafa wisząca, Pojemność stelaża: 7U, Zamek, Relingi. Waga produktu: 18 kg. Kolor produktu: Czarny

Equip EPM-09-6060-G-CBAA stojak 9U Szafa wisząca Jasny Szary

Equip EPM-09-6060-G-CBAA. Model: Szafa wisząca, Pojemność stelaża: 9U, Zamek, Relingi. Waga produktu: 12,2 kg. Kolor produktu: Jasny Szary
1 202,99 zł
Produkt dostępny
1 202,99 zł

Equip EPM-09-6060-G-CBAA. Model: Szafa wisząca, Pojemność stelaża: 9U, Zamek, Relingi. Waga produktu: 12,2 kg. Kolor produktu: Jasny Szary

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 26U rack 600x600, drzwi przód szyba, czarny, 800kg

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 26U rack 600x600, drzwi przód szyba, czarny, 800kg. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 26U, Maksymalna waga: 800 kg, Stopień ochrony IP: IP20, Kolor produktu: Czarny
2 614,99 zł
Produkt dostępny
2 614,99 zł

Digitus Szafa sieciowa stojąca Unique 19" 26U rack 600x600, drzwi przód szyba, czarny, 800kg. Model: Stojak wolnostojący, Pojemność stelaża: 26U, Maksymalna waga: 800 kg, Stopień ochrony IP: IP20, Kolor produktu: Czarny

 
group_work Zgoda na pliki cookie