Urządzenia sieciowe

Podkategorie

 • Routery Wifi

  Co to jest router?

  Router, zwany też ruterem, to urządzenie sieciowe, które pełni ważną rolę w kierowaniu ruchem danych w sieciach komputerowych. Jego główną funkcją jest przekazywanie pakietów danych między różnymi segmentami sieci, na przykład między domową siecią a Internetem. Router analizuje informacje zawarte w pakietach danych i decyduje o ich kierunku, co umożliwia efektywną komunikację między różnymi urządzeniami sieciowymi.

  Rodzaje routerów

  Wyróżniamy kilka podstawowych typów routerów, z których każdy ma swoje zalety, dostosowane do różnych potrzeb użytkowników.

  Routery bezprzewodowe - cieszą się dużą popularnością w użyciu domowym. Po podłączeniu do źródła internetowego za pomocą kabla, urządzenia te rozprowadzają sygnał Wi-Fi, umożliwiając bezprzewodowe połączenie z siecią urządzeń takich jak smartfony, telewizory czy tablety. Wymagają one, aby podłączone urządzenia były wyposażone w kartę sieciową Wi-Fi, co obecnie jest standardem w nowoczesnych urządzeniach mobilnych i komputerowych.

  Routery przewodowe - łączą urządzenia z siecią za pomocą kabli LAN. Posiadają one porty Ethernet, do których podłącza się kable prowadzące do poszczególnych urządzeń. Głównymi zaletami tych routerów jest stabilność połączenia, brak opóźnień oraz wyższa prędkość transferu danych w porównaniu do transmisji bezprzewodowej. Jednak ograniczeniem jest konieczność posiadania portów Ethernet w urządzeniach oraz konieczność ciągnięcia kabli do każdego podłączonego urządzenia.

  Routery światłowodowe - zyskują na popularności dzięki oferowanej bardzo wysokiej prędkości internetu. Są one szczególnie cenione przez graczy, streamerów oraz osoby oglądające filmy w wysokiej rozdzielczości, takiej jak 4K lub 8K.

  Routery z modemem 4G/5G na karty SIM – te urządzenia mobilne zapewniają dostęp do internetu poprzez transmisję danych komórkowych. Ich główną zaletą jest mobilność, umożliwiając dostęp do własnej sieci Wi-Fi w różnych miejscach, zarówno w domu, jak i poza nim. Ważne jest, aby znajdować się w zasięgu sieci komórkowej, aby móc z nich korzystać. Routery te często wyposażone są w wbudowany akumulator, co pozwala na ich użytkowanie w miejscach bez dostępu do zasilania, jak na przykład podczas kempingu, na plaży czy w podróży.

  Tryby pracy routera

  Tryby pracy routera mogą być różne i zależą od modelu oraz potrzeb użytkownika. Najczęściej spotykane to tryb routera (standardowa dystrybucja danych), tryb mostu (łączenie dwóch segmentów sieci w jeden) czy tryb punktu dostępowego (do tworzenia sieci Wi-Fi).

  Częstotliwość pracy routera

  Router może pracować na różnych częstotliwościach, najczęściej spotykane to 2,4 GHz oraz 5 GHz. Częstotliwość 2,4 GHz ma większy zasięg, ale jest bardziej podatna na zakłócenia, natomiast 5 GHz oferuje szybsze prędkości transmisji, ale ma mniejszy zasięg.

  Jak podłączyć router?

  Podłączenie routera jest zazwyczaj proste i wymaga kilku podstawowych kroków. Najpierw należy podłączyć router do źródła internetu, zazwyczaj za pomocą kabla Ethernet od modemu dostawcy internetu. Następnie podłącza się zasilanie i włącza router. Po skonfigurowaniu ustawień sieciowych na routerze, co zazwyczaj odbywa się przez przeglądarkę internetową lub dedykowaną aplikację, można rozpocząć korzystanie z sieci, podłączając do niej urządzenia przewodowo lub bezprzewodowo.

  Jak skonfigurować router? 

  Konfiguracja routera rozpoczyna się od podłączenia go do modemu za pomocą kabla Ethernet, co umożliwia mu dostęp do internetu. Następnie router należy podłączyć do zasilania. Po zainicjowaniu urządzenia, konfigurację można przeprowadzić z dowolnego urządzenia, takiego jak komputer, laptop czy smartfon, które połączone jest z routerem, albo bezprzewodowo, jeśli router już emituje sieć Wi-Fi, albo za pomocą kabla Ethernet.

  Następnym krokiem jest zalogowanie się do panelu administracyjnego routera. Można to zrobić, wpisując w przeglądarce internetowej adres IP routera, który zwykle znajduje się na etykiecie urządzenia lub w instrukcji obsługi. Standardowe adresy IP to często 192.168.0.1 lub 192.168.1.1. Po wpisaniu adresu pojawi się strona logowania, gdzie należy wprowadzić domyślne dane logowania.

  W panelu administracyjnym użytkownik ma możliwość skonfigurowania podstawowych ustawień sieciowych, takich jak nazwa sieci Wi-Fi (SSID), hasło, rodzaj zabezpieczeń (np. WPA2) czy kanał Wi-Fi. Jest to również miejsce, gdzie można zaktualizować oprogramowanie (firmware) routera, co jest ważne dla bezpieczeństwa i stabilności sieci.

  W zależności od potrzeb i modelu routera, użytkownik może również skonfigurować zaawansowane ustawienia, takie jak przekierowanie portów, ustawienia sieci VPN, kontrolę rodzicielską czy QoS (Quality of Service). Po dokonaniu wszystkich niezbędnych zmian, ważne jest, aby zapisać ustawienia i zrestartować router, co pozwoli na wprowadzenie nowej konfiguracji w życie.

  Warto pamiętać, że dokładne kroki konfiguracji mogą się różnić w zależności od modelu routera, dlatego zawsze zaleca się zapoznanie się z instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia.

 • Routery przewodowe

  Routery przewodowe to urządzenia sieciowe, które łączą różne segmenty sieci komputerowej za pomocą kabli, umożliwiając przesyłanie danych między komputerami w sieci lokalnej (LAN) oraz dostęp do Internetu. Działają na zasadzie kierowania ruchem sieciowym, decydując o najlepszej ścieżce przesyłu danych do określonego celu.

  Zalety routerów przewodowych

  Stabilność połączenia - dzięki połączeniu kablowemu, routery przewodowe zapewniają stabilne i ciągłe połączenie, które jest mniej podatne na zakłócenia niż w przypadku sieci bezprzewodowych.

  Wyższa prędkość przesyłu danych - przewodowe połączenia internetowe mogą oferować wyższe prędkości transmisji danych w porównaniu do połączeń bezprzewodowych, szczególnie w sieciach o wysokim natężeniu ruchu.

  Bezpieczeństwo - połączenia przewodowe są zazwyczaj bezpieczniejsze od bezprzewodowych, ponieważ dostęp do sieci wymaga fizycznego połączenia z routerem. To zmniejsza ryzyko nieautoryzowanego dostępu.

  Łatwość konfiguracji - wiele routerów przewodowych jest stosunkowo łatwych w konfiguracji i nie wymaga tak częstych aktualizacji oprogramowania jak routery bezprzewodowe.

  Wady routerów przewodowych

  Ograniczona mobilność - użytkownicy są ograniczeni do pracy w miejscach, gdzie dostępne są gniazdka sieciowe, co może być niewygodne w niektórych środowiskach, na przykład w domach o dużej powierzchni lub w nowoczesnych biurach.

  Koszty instalacji - może być konieczne przeprowadzenie kabli przez ściany i sufity, co w niektórych przypadkach może wiązać się z dodatkowymi kosztami instalacji.

  Bałagan związanym z kablami - duża liczba kabli może być nieestetyczna i utrudniać organizację miejsca pracy.

  Skalowalność - rozszerzenie sieci przewodowej o nowe urządzenia lub pomieszczenia może wymagać dodatkowych kabli i pracy instalacyjnej, co jest mniej elastyczne w porównaniu do sieci bezprzewodowych.

  Routery przewodowe w sklepie Cybermech

  Routery przewodowe są doskonałym wyborem dla użytkowników szukających stabilnego, szybkiego i bezpiecznego połączenia internetowego, szczególnie w środowiskach, gdzie prędkość i niezawodność są kluczowe. Jednakże, ograniczenia dotyczące mobilności i potencjalne koszty instalacji mogą stanowić przeszkodę dla niektórych użytkowników. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wysokiej jakości routery przewodowe od sprawdzonych i cenionych producentów.

 • Access Pointy

  Punkty dostępowe, znane również jako access pointy, to kluczowe urządzenia w bezprzewodowych sieciach komputerowych. Ich główną funkcją jest zapewnienie użytkownikom dostępu do sieci poprzez bezprzewodową transmisję danych. Dzięki nim możliwe jest poszerzenie zasięgu WiFi, a także eliminacja martwych stref, gdzie sygnał jest słaby lub nieobecny. Instalacja tych urządzeń jest prosta i nie narusza bezpieczeństwa sieci.

  Punkty dostępowe mogą być zasilane tradycyjnie za pomocą zasilacza, jak również przez port Ethernet PoE (Power over Ethernet), co zależy od ich specyfikacji. Są one zgodne z wszelkimi standardami bezpieczeństwa, takimi jak WPA-PSK, WPA2-PSK czy WEP, co zapewnia ochronę przesyłanych danych. Ponadto, są kompatybilne z routerami bezprzewodowymi i innymi urządzeniami sieciowymi, co pozwala na łatwe włączenie ich do istniejących konfiguracji sieciowych.

  Tryby pracy access pointu

  Punkty dostępowe oferują różne tryby pracy, umożliwiając elastyczne dostosowanie do potrzeb sieci lokalnej. Oto kilka przykładowych trybów, które mogą być obsługiwane przez access pointy:

  Tryb Access Point (AP) - jest to podstawowy tryb, w którym urządzenie emituje sygnał Wi-Fi, umożliwiając innym urządzeniom bezprzewodowe połączenie się z siecią.

  Tryb Klienta – w tym trybie access point łączy się z siecią za pomocą kabla LAN (np. do komputera) i odbiera sygnał Wi-Fi, działając podobnie do karty sieciowej.

  Tryb Repeater (wzmacniacz) - w tym wariancie access point odbiera istniejący sygnał Wi-Fi i rozszerza jego zasięg, co jest przydatne w eliminowaniu martwych stref sygnału. Należy jednak pamiętać, że może to wpłynąć na maksymalną przepustowość sieci.

  Tryb Bridge (most bezprzewodowy) Point-to-Point - umożliwia on łączenie oddzielonych od siebie segmentów sieci za pomocą połączenia bezprzewodowego, tworząc tzw. most sieciowy.

  Warto zauważyć, że dostępne tryby pracy mogą się różnić w zależności od modelu access pointa. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić specyfikację urządzenia i upewnić się, że posiada ono funkcje potrzebne do zbudowania i zarządzania siecią lokalną według własnych wymagań. Dokładne informacje na temat trybów pracy i ich konfiguracji zwykle znajdują się w instrukcji obsługi sprzętu.

  Kiedy stosować access pointy?’

  Access point jest idealnym rozwiązaniem w miejscach, gdzie konieczne jest bezprzewodowe połączenie sieciowe, ale standardowy router napotyka na przeszkody takie jak ściany, które ograniczają jego skuteczność. Taki zewnętrzny punkt dostępu efektywnie eliminuje problem słabego lub niestabilnego połączenia, umożliwiając korzystanie z Wi-Fi nawet w odległościach dalekich od routera. Jest to szczególnie przydatne na otwartych przestrzeniach, gdzie przeszkody architektoniczne nie wpływają na rozprzestrzenianie się sygnału. Dzięki access pointom użytkownicy mogą cieszyć się niezakłóconym dostępem do sieci, niezależnie od ich lokalizacji w stosunku do głównego routera.

  Access point – na co zwrócić uwagę?

  Przy wyborze access pointa warto zwrócić uwagę na kilka cech, które determinują jego wydajność i bezpieczeństwo:

  Standardy Wi-Fi - najpopularniejsze to Wi-Fi 5 (802.11ac) i Wi-Fi 6 (802.11ax). Wi-Fi 6 oferuje wyższą stabilność połączenia i większą maksymalną prędkość transmisji, co czyni go lepszym wyborem dla najnowszych aplikacji sieciowych. Wi-Fi 5 wciąż pozostaje efektywny i jest obsługiwany przez wiele urządzeń.

  Tryb DualBand - urządzenia obsługujące częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz są bardziej uniwersalne. Częstotliwość 2,4 GHz ma szerszy zasięg i lepiej radzi sobie z przeszkodami, ale oferuje niższą prędkość. Natomiast 5 GHz zapewnia wyższe prędkości, ale ma ograniczony zasięg.

  Moc wyjściowa - moc wyjściowa, mierzona w dBm, jest ważnym wskaźnikiem efektywności access pointa. Wyższa moc oznacza lepszy zasięg. Typowe wartości dla nowoczesnych urządzeń to 15-25 dBm.

  Liczba anten - większa liczba anten zazwyczaj oznacza lepsze pokrycie i wydajność sieci. Standardowo, access pointy mają dwie anteny, ale modele z większą ich liczbą oferują lepsze parametry.

  Bezpieczeństwo - kluczowe są tu protokoły zabezpieczeń jak WPA, WPA2, WEP, a w nowszych modelach także WPA3. Szyfrowanie TKIP i AES również jest ważne. Im więcej opcji zabezpieczeń, tym lepsza ochrona sieci.

  Podsumowując, wybierając access point, należy zwrócić uwagę na standardy Wi-Fi, tryb DualBand, moc wyjściową, liczbę anten oraz opcje zabezpieczeń. Dobór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika i charakterystyki środowiska, w którym będzie używany.

 • WiFi Mesh

  Systemy Mesh to nowoczesne urządzenia sieciowe, które służą do poszerzania zasięgu sygnału jednej sieci Wi-Fi. Kluczowym elementem działania systemu Mesh Wi-Fi jest konieczność wykorzystania co najmniej dwóch nadajników, znanych jako routery mesh. Te routery współpracują ze sobą, tworząc jednolitą sieć. W przeciwieństwie do tradycyjnych routerów, które tworzą oddzielne sieci Wi-Fi, routery mesh nadają tę samą sieć, co pozwala na płynne przełączanie się między nadajnikami bez utraty połączenia. Choć podobną funkcję mogą pełnić tańsze repeatery WiFi, czyli wzmacniacze sygnału dla tradycyjnych routerów, systemy Mesh charakteryzują się prostszą konfiguracją i bardziej stabilnym działaniem. Repeater zwiększa zasięg istniejącej sieci, ale często oznacza to konieczność logowania się do różnych sieci Wi-Fi w zależności od lokalizacji w budynku, co może być mniej wygodne.

  Zalety systemu Mesh

  System sieci mesh to nowoczesne rozwiązanie, które znacząco poprawia komfort korzystania z internetu w domach i firmach. Oferuje on szereg ważnych zalet:

  1. Poprawa zasięgu sygnału WiFi - dzięki systemowi mesh możliwe jest rozmieszczenie urządzeń dostępowych w różnych pomieszczeniach lub kluczowych punktach, na przykład na każdym piętrze budynku. To umożliwia cieszenie się stabilnym i silnym sygnałem internetowym w miejscach, które dotychczas były poza zasięgiem głównego routera.
  2. Brak strat przy przekazywaniu sygnału - system mesh automatycznie przełącza urządzenia pomiędzy różnymi punktami dostępowymi, aby zapewnić najsilniejsze połączenie. Jest to szczególnie przydatne dla osób przemieszczających się po domu i korzystających z internetu, na przykład do słuchania muzyki ze streamingów.
  3. Stabilne działanie - każdy element sieci mesh pełni rolę routera, co zapewnia wyjątkowo stabilną pracę sieci. W przypadku awarii jednego z routerów, sieć pozostaje aktywna, ponieważ urządzenia łączą się ze sobą nawzajem, a nie tylko z centralnym routerem.
  4. Łatwa instalacja i konfiguracja - systemy mesh są zaprojektowane z myślą o prostocie użycia. Urządzenia zwykle mają włączony odpowiedni tryb działania domyślnie i są kontrolowane przez aplikację mobilną, co ułatwia konfigurację.
  5. Wygodne zarządzanie i monitorowanie ruchu - dzięki aplikacjom mobilnym użytkownicy mogą łatwo zarządzać siecią, monitorować ruch i zwiększać bezpieczeństwo. Umożliwiają one również łatwe ustawienie ochrony rodzicielskiej i dbanie o prywatność.
  6. Łatwa rozbudowa - w razie potrzeby, system mesh można łatwo rozbudować o dodatkowe punkty dostępowe, co jest idealne w przypadku, gdy w niektórych miejscach domu czy biura zasięg WiFi jest nadal niewystarczający.

  Jaka częstotliwość pracy systemu Mesh?

  Wybór częstotliwości pracy systemu Mesh jest ważnym aspektem przy instalacji sieci w domu czy biurze. Każdy router mesh bazuje co najmniej na dwóch pasmach falowych: 2,4 GHz oraz 5 GHz. Sieci mesh trzypasmowe, znane również jako TriBand, działają na dodatkowym paśmie fali o częstotliwości 5 GHz, co jest przeznaczone do komunikacji między routerami, zwiększając tym samym prędkość wymiany informacji.

  W praktyce, jeśli nie jesteś użytkownikiem potrzebującym najwyższych prędkości internetu, na przykład do regularnego przesyłania dużych plików, system mesh dwupasmowy, czyli DualBand, będzie odpowiedni. Zapewnia on stabilność sieci i wystarczający zasięg do wygodnego korzystania z internetu w całym domu. Natomiast w sytuacji, gdy prędkość internetu jest dla Ciebie priorytetowa, warto rozważyć wybór mesh trzypasmowego, TriBand. Dodatkowo, dla uzyskania najlepszych wyników, idealnym rozwiązaniem będzie połączenie routerów mesh kablem, co zapewni jeszcze większą wydajność sieci.

  Zastosowanie systemów Mesh

  Systemy Mesh są szczególnie przydatne w miejscach, gdzie zasięg tradycyjnego routera WiFi jest niewystarczający. Dotyczy to dużych biurowców, domów wielopiętrowych oraz mieszkań, gdzie liczba ścian i innych przeszkód może znacznie osłabiać sygnał. W takich sytuacjach, słaby sygnał Wi-Fi niekoniecznie jest wynikiem problemów z dostawcą internetu, a raczej kwestią ograniczeń fizycznych dotyczących rozprzestrzeniania się sygnału Wi-Fi. Inwestycja w systemy Mesh Wi-Fi pozwala na znaczącą poprawę jakości i stabilności połączenia internetowego w tych trudniejszych warunkach.

  Na co zwrócić uwagę wybierając system Mesh?

  Rozwiązania Mesh na rynku mogą się znacząco różnić pod względem konstrukcji, ale zazwyczaj każde z nich będzie lepszym wyborem niż standardowe wzmacniacze sygnału. Jednak należy pamiętać, że starsze routery często nie są kompatybilne z technologią Mesh, w przeciwieństwie do wzmacniaczy, które działają z każdym Wi-Fi. Oznacza to, że przejście na system Wi-Fi Mesh może wymagać wymiany głównego routera.

  Główne parametry na które należy zwrócić uwagę przy wyborze systemu Mesh to ilość obsługiwanych zakresów i standard pracy. Warto również zwrócić uwagę na przepustowość złącza WAN. Oto, jak interpretować te parametry:

  Ilość dostępnych zakresów - standardowo są dwa zakresy pasma - 2,4 GHz i 5 GHz. W przypadku podłączenia węzłów do głównego routera przewodowo, oba zakresy są dostępne dla urządzeń odbiorczych. Gdy jednak konieczne jest łączenie się z głównym routerem bezprzewodowo, jeden z zakresów jest przeznaczony do tej funkcji. W takich sytuacjach lepiej sprawdzają się routery z trzecim, specjalnym zakresem (zwykle 5 GHz) przeznaczonym do komunikacji między routerami.

  Obsługiwany standard Wi-Fi - standardy Wi-Fi są oznaczone numerkami, np. Wi-Fi 6E, który jest najnowszym standardem i obsługiwany jest tylko przez najwyższej klasy systemy Mesh, takie jak ASUS ZenWiFi ET8, umożliwiając transfer do 5 Gbps. Dla mniej wymagających użytkowników wystarczające może być Wi-Fi 6 z obsługą OFDMA, a dla tych, którzy nie mają wysokich wymagań co do przepustowości, ale chcą stabilnego łącza w dużym domu, wystarczający będzie standard Wi-Fi 5.

  Przepustowość WAN - port WAN to złącze, przez które doprowadzamy Internet do systemu Mesh, jeśli ma on działać jako główny router. Jeśli dostawca internetu oferuje prędkości powyżej 1000 Mbps, to aby je wykorzystać, konieczne jest wyposażenie się w zestaw Mesh z portem o przepustowości 2500 Mbps. Należy jednak uważać na tańsze zestawy, które często są ograniczone do 100 Mbps na porcie WAN, co oznacza, że mimo szybszego Wi-Fi, pobieranie i wysyłanie danych przez Internet będzie ograniczone do tych 100 Mbps.

  Podsumowując, wybór odpowiedniego systemu Mesh zależy od konkretnych potrzeb użytkownika oraz od specyfikacji jego sieci domowej lub biurowej.

 • Switche komputerowe

  W dobie rosnących wymagań sieci komputerowych, kluczowe staje się poszukiwanie rozwiązań zapewniających szybki i efektywny transfer danych między urządzeniami w sieci. Wśród urządzeń sieciowych, które odgrywają istotną rolę w budowaniu szybkich i stabilnych sieci, na uwagę zasługują switche, znane również jako przełączniki sieciowe.

  Switche są odpowiedzialne za łączenie różnych elementów sieci, takich jak komputery, routery, serwery oraz inne urządzenia sieciowe, umożliwiając transfer danych między nimi. Charakteryzują się wbudowanymi tablicami adresów MAC i działają zgodnie z modelem OSI/ISO, co przekłada się na wydajną i skuteczną transmisję danych. Dzięki swojej funkcjonalności, switche są nieodzownym elementem w zaawansowanych środowiskach sieciowych, wspierając zarówno małe, jak i duże przedsięwzięcia informatyczne.

  Switche przemysłowe

  Switche przemysłowe są specjalistycznymi urządzeniami sieciowymi przeznaczonymi do użytku w środowiskach przemysłowych, charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami, takimi jak wysokie i niskie temperatury, wilgoć, wibracje, a także obecność pyłu i innych zanieczyszczeń. Te urządzenia są konstruowane z myślą o wytrzymałości i niezawodności, z obudowami wykonanymi z trwałych materiałów, często z wysokimi ratingami IP, co oznacza odporność na wnikanie ciał stałych i płynów.

  W zakresie zasilania, switche przemysłowe często są wyposażone w możliwość zasilania redundantnego, co pozwala na podłączenie do dwóch niezależnych źródeł zasilania dla zwiększenia niezawodności. Co do połączeń, oferują one zarówno tradycyjne połączenia miedziane Ethernet, jak i połączenia światłowodowe, aby sprostać różnorodnym wymaganiom aplikacji przemysłowych. Niektóre modele zawierają zaawansowane funkcje zarządzania siecią, takie jak tworzenie wirtualnych sieci lokalnych (VLAN), kontrola jakości usług (QoS) oraz inne opcje konfiguracji i monitorowania sieci.

  Co więcej, switche przemysłowe są zaprojektowane do łatwego montażu, często na szynie DIN, co jest typowe dla szaf sterowniczych i innych instalacji przemysłowych. Dodatkowo, te urządzenia mogą wspierać specyficzne dla przemysłu protokoły komunikacyjne i standardy, co czyni je niezastąpionymi w zautomatyzowanych środowiskach przemysłowych.

  Switche zarządzalne

  Switche zarządzalne to zaawansowane urządzenia sieciowe, które umożliwiają szczegółową kontrolę i konfigurację sieci. Oferują one znacznie więcej możliwości niż standardowe switche niezarządzalne, dając administratorom sieci pełną elastyczność w dostosowywaniu sieci do specyficznych potrzeb organizacji. Ważną cechą switchy zarządzalnych jest ich zdolność do konfiguracji portów, co pozwala na kontrolę nad tym, które urządzenia są podłączone do sieci i jak komunikują się między sobą. Umożliwiają one tworzenie wirtualnych sieci lokalnych (VLAN), co jest istotne w segregacji ruchu sieciowego i zwiększaniu bezpieczeństwa.

  Switche zarządzalne oferują również zaawansowane funkcje kontroli jakości usług (Quality of Service, QoS), co pozwala na priorytetowanie ruchu sieciowego. Dzięki temu można zapewnić płynną transmisję danych dla krytycznych aplikacji, takich jak VoIP czy streaming wideo Ponadto, te switche posiadają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, w tym kontrolę dostępu do sieci (Network Access Control, NAC) i wsparcie dla różnych protokołów bezpieczeństwa. Dzięki temu administratorzy mogą skutecznie chronić sieć przed nieautoryzowanym dostępem i zagrożeniami.

  Switche zarządzalne często oferują interfejs zarządzania siecią, który umożliwia zdalne monitorowanie i konfigurację urządzenia, co jest kluczowe w dużych i rozproszonych środowiskach sieciowych. Dzięki temu administratorzy sieci mogą sprawnie zarządzać wieloma switchami i monitorować wydajność sieci z jednego centralnego miejsca.

  Switche niezarządzalne

  Switche niezarządzalne to proste w obsłudze urządzenia sieciowe, które są wykorzystywane głównie w małych sieciach lub jako rozszerzenie istniejących sieci. Ich główną cechą jest plug-and-play, co oznacza, że nie wymagają skomplikowanej konfiguracji. Użytkownik po prostu podłącza je do sieci i urządzeń, a switche automatycznie zaczynają pracować, przekierowując ruch sieciowy. Brak możliwości zarządzania to zarówno zaleta, jak i ograniczenie switchy niezarządzalnych. Z jednej strony, upraszcza to ich instalację i użytkowanie, eliminując potrzebę posiadania specjalistycznej wiedzy sieciowej. Z drugiej strony, brak funkcji zarządzania oznacza, że nie można dostosować ich działania do specyficznych wymagań sieciowych, na przykład poprzez tworzenie VLAN-ów czy kontrolowanie jakości usług (QoS).

  Switche niezarządzalne są idealnym rozwiązaniem dla małych biur, domów czy małych przedsiębiorstw, gdzie prosta i bezproblemowa sieć jest priorytetem. Są również ekonomiczne, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla tych, którzy potrzebują podstawowej funkcjonalności sieciowej bez dodatkowych kosztów.

 • Kable sieciowe

  Kable sieciowe, często nazywane skrętkami, są niezbędnymi przewodami sygnałowymi używanymi do przesyłu danych. Stanowią one ważny element każdej sieci strukturalnej. Typowy kabel sieciowy posiada cztery pary przewodów, wykonanych z drutu lub linki, takie jak na przykład patchcordy. Ich charakterystyczna nazwa wywodzi się z unikalnej struktury kabla, zaprojektowanej w celu optymalizacji przesyłu sygnału i redukcji zakłóceń. Dzięki specjalnemu sposobowi skręcania przewodów wewnątrz każdej pary, a także skręcaniu ze sobą wszystkich czterech par, znacząco minimalizowane są zakłócenia spowodowane przez pola elektromagnetyczne, co przekłada się na lepszą jakość transmisji danych.

  Rodzaje skrętki

  Kable sieciowe dzielimy na podstawie rodzaju skrętki, z których najbardziej rozpowszechnione są: UTP (Unshielded Twisted Pair) – skrętka nieekranowana, FTP (Foiled Twisted Pair) – skrętka ekranowana folią, oraz STP (Shielded Twisted Pair) – skrętka ekranowana folią i dodatkowo wzmocniona siatką. Międzynarodowa norma ISO/IEC wprowadza dodatkowe rozróżnienie, dotyczące zewnętrznego i wewnętrznego ekranowania kabli. Oznaczenie S/FTP, na przykład, wskazuje na kabel, w którym każda para przewodów jest oddzielnie ekranowana folią, a całość jest dodatkowo chroniona przez siatkę. Pierwszy człon oznaczenia (przed ukośnikiem) odnosi się do ekranowania zewnętrznego, natomiast drugi (po ukośniku) – do ekranowania wewnętrznego. Wśród wszystkich typów kabli sieciowych, najczęściej stosowanym jest UTP, jednak skrętka ekranowana (FTP lub STP) znajduje zastosowanie w środowiskach, gdzie istnieje ryzyko zakłóceń wynikających z działania szkodliwych pól elektromagnetycznych.

  Kategoria kabla sieciowego

  Przy wyborze kabla sieciowego ważnym aspektem jest również kategoria skrętki, która bezpośrednio wpływa na prędkość i maksymalny zasięg transmisji danych w sieci LAN. Kategorie kabli są oznaczane numerami i literami, takimi jak 5e, 6, 6A, aż do 7, 7A oraz opcjonalnie 8. Każda z tych kategorii definiuje możliwości kabla w zakresie częstotliwości, prędkości przesyłania danych oraz maksymalnej odległości efektywnej transmisji. Na przykład, kabel kategorii 5e zapewnia działanie na częstotliwości do 100 MHz, umożliwiając przesyłanie danych z prędkością do 1000 Mb/s (1 Gb/s) na odległość do 100 metrów. Jest to rozwiązanie w pełni wystarczające do zastosowań domowych i w miejscach, gdzie wymagania dotyczące przepustowości są umiarkowane.

  Dla bardziej wymagających środowisk, takich jak nowoczesne biura, centra danych czy zaawansowane aplikacje multimedialne, zalecane są kable o wyższych kategoriach, takie jak 6, 6A, 7, 7A, które obsługują wyższe częstotliwości oraz oferują większe prędkości transmisji, nawet do 10 Gb/s i więcej, przy zachowaniu odpowiedniej jakości sygnału na dłuższych dystansach. Kategoria 8, będąca na czele specyfikacji, zaprojektowana została z myślą o przyszłościowych sieciach 25G/40GBASE-T, zapewniając najwyższe możliwe parametry transmisji.

 • Repeatery WiFi

  Wzmacniacze sygnału Wi-Fi, często określane jako repeater lub extender, to kompaktowe urządzenia, które znacząco poprawiają jakość i zasięg bezprzewodowego połączenia internetowego w domu lub biurze. Wzmacniacze Wi-Fi są zaprojektowane tak, aby były proste w konfiguracji i użytkowaniu. Nie wymagają bezpośredniego połączenia z istniejącą instalacją sieciową, co pozwala na umieszczenie ich w najbardziej strategicznych miejscach dla optymalizacji zasięgu. Urządzenia te odbierają istniejący sygnał Wi-Fi, wzmacniają go i retransmitują, co pozwala na pokrycie większych obszarów oraz eliminację tzw. "martwych stref", gdzie sygnał sieciowy jest słaby lub nieosiągalny. Dzięki wbudowanym antenom wzmacniacze są w stanie stabilizować sygnał, redukując zakłócenia i zapewniając bardziej niezawodne połączenie. Urządzenia takie jak smartfony, tablety czy laptopy korzystają z lepszego połączenia Wi-Fi, co przekłada się na szybszą i bardziej stabilną transmisję danych.

  Dla kogo repeater WiFi?

  Wzmacniacze sygnału Wi-Fi to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą poprawić zasięg i jakość swojej domowej sieci bezprzewodowej bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych modyfikacji infrastruktury sieciowej. Przed zakupem warto jednak upewnić się, że wybrany model jest kompatybilny z istniejącym routerem i spełnia oczekiwania co do zasięgu i wydajności.

  Wzmacniacz WiFi – jaki wybrać?

  Wybór odpowiedniego wzmacniacza sygnału Wi-Fi jest ważny, szczególnie w trudnych warunkach, jak np. w budynkach z grubymi murami. Oto kilka ważnych parametrów, które warto wziąć pod uwagę kupując repeater WiFi:

  Pasmo częstotliwości - sprawdź, czy wzmacniacz jest kompatybilny z pasmem częstotliwości Twojej sieci Wi-Fi (2,4 GHz lub 5 GHz). Pasmo 2,4 GHz ma większy zasięg i lepiej radzi sobie z przeszkodami, ale może być bardziej narażone na zakłócenia. Pasmo 5 GHz oferuje szybszą transmisję danych, ale ma krótszy zasięg.

  Szybkość transmisji danych - wybierz wzmacniacz oferujący odpowiednią szybkość transmisji. Modele oferujące 1000 Mbps lub więcej są zalecane dla użytkowników wymagających wysokiej przepustowości, np. dla streamingu wideo w wysokiej rozdzielczości. Modele o szybkości 300 Mbps mogą być wystarczające dla podstawowego użytkowania, ale mogą nie sprostać większym wymaganiom.

  Standardy sieciowe - zwróć uwagę na oznaczenia takie jak n lub ac, które wskazują na kompatybilność wzmacniacza z odpowiednimi standardami sieciowymi. Standard n (802.11n) i ac (802.11ac) zapewniają dobre wydajności i stabilność połączenia.

  Jakość i cena - pamiętaj, że nie zawsze tańsze modele są gorsze, ale inwestycja w bardziej zaawansowany sprzęt może przynieść lepsze rezultaty. Wyższa cena często idzie w parze z lepszą jakością wykonania, większą mocą sygnału i szerszymi opcjami konfiguracji.

 • Telefony voip

  Telefony VOIP na pierwszy rzut oka mogą wyglądać bardzo podobnie do tradycyjnych telefonów stacjonarnych, znanych z użytku w sieci telekomunikacyjnej. Ich zewnętrzna budowa, w tym klawiatura i design, często naśladuje klasyczne modele, dzięki czemu użytkownicy czują się z nimi komfortowo i znajomo. Jednak ważna różnica między telefonami VOIP a tradycyjnymi telefonami stacjonarnymi tkwi w sposobie ich działania.

  Jak działają telefony VoIP?

  Telefony VOIP działają poprzez przesyłanie sygnału głosowego przez Internet, zamiast tradycyjnej sieci telefonicznej. Termin „Voice over IP” dosłownie oznacza „głos przez protokół internetowy”, co wskazuje na główną funkcję tych urządzeń – przekazywanie rozmów głosowych za pośrednictwem połączenia internetowego. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z szeregu zalet, jak np. obniżone koszty połączeń, szczególnie międzynarodowych, oraz dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak wideokonferencje czy integracja z innymi usługami internetowymi.W efekcie, telefony VoIP stanowią technologicznie zaawansowaną alternatywę dla tradycyjnych telefonów stacjonarnych, oferując jednocześnie podobną wygodę użytkowania, którą cenią sobie zwolennicy klasycznych rozwiązań telekomunikacyjnych.

  Telefony VoIP – przewodowe i bezprzewodowe

  Telefony VoIP, choć są urządzeniami stacjonarnymi, oferują możliwość podobną do tradycyjnych telefonów analogowych. Mogą one funkcjonować zarówno w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. Kluczowym elementem dla działania telefonów VOIP jest ich „baza”, która musi być stale podłączona do sieci internetowej oraz do źródła zasilania, aby zapewnić ciągłość i jakość połączeń. Jakość połączeń w telefonach VOIP jest bezpośrednio związana z jakością łącza internetowego. Szybkość i stabilność połączenia internetowego mają istotny wpływ na klarowność i niezawodność rozmów. Im lepsze są parametry łącza, tym wyższa jest jakość przesyłanych głosów.

  Ciekawą cechą telefonii VOIP jest to, że połączenie na określony numer nie jest przypisane do konkretnego urządzenia, ale raczej do miejsca, gdzie urządzenie jest zainstalowane. Oznacza to, że do jednego numeru (czyli jednego łącza VOIP) można podłączyć wiele urządzeń VOIP, które będą mogły być używane jednocześnie. Daje to możliwość większej elastyczności i efektywności w użytkowaniu, szczególnie w środowiskach biurowych, gdzie kilka osób może potrzebować dostępu do tej samej linii telefonicznej.

  Zastosowanie telefonów VoIP?

  Stacjonarne telefony przewodowe VoIP są doskonałym wyborem dla instytucji publicznych, sekretariatów i infolinii. Charakteryzują się one prostotą użytkowania i niezawodnością. Wyposażone są w wyświetlacze, które ułatwiają nawigację i dostęp do różnych funkcji, takich jak identyfikacja numeru dzwoniącego czy historia połączeń. Dodatkową zaletą jest to, że oprócz kabla dołączonego do zestawu, nie wymagają one podłączenia dodatkowego sprzętu, co ułatwia instalację i obsługę.

  Z kolei telefony VoIP bezprzewodowe są szczególnie przydatne w środowiskach biznesowych, gdzie mobilność pracowników jest kluczowa, jak w firmach logistycznych, spedycyjnych czy w branży pośrednictwa nieruchomości. Są one także popularnym wyborem do użytku domowego. Ich główne zalety to duży zasięg działania i długo utrzymująca się bateria. Bezprzewodowe telefony VoIP umożliwiają swobodne poruszanie się po biurze lub domu bez utraty sygnału, co jest szczególnie ważne w dynamicznych środowiskach pracy.

  W obu przypadkach, zarówno w telefonach przewodowych, jak i bezprzewodowych VoIP, użytkownicy mogą korzystać z zalet telefoni internetowej, takich jak niższe koszty połączeń, wysoka jakość dźwięku oraz dostęp do dodatkowych funkcji, które nie są dostępne w tradycyjnych telefonach stacjonarnych. To sprawia, że telefony VoIP stanowią uniwersalne rozwiązanie komunikacyjne, dostosowane do różnorodnych potrzeb użytkowników.

  Telefony VoIP w sklepie Infomech

  W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki telefonów VoIP, które umożliwią Ci pełne wykorzystanie możliwości telefonii internetowej. Oferujemy nowoczesne, bogato wyposażone telefony VoIP od renomowanych producentów. W naszym asortymencie znajdują się urządzenia marek takich jak Poly, Cisco, Fanvil, Snom, Yealink i inne. Charakteryzują się one niezawodnością oraz stabilnością działania, co jest ważne dla efektywności każdej firmy. Dodatkowo, dysponujemy pełną gamą akcesoriów niezbędnych do optymalnego korzystania z telefonii VoIP. Wybierając naszą ofertę, decydujesz się na profesjonalizm i jakość, które zaspokoją potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na cybermech.pl

Aktywne filtry

Cambium Networks NSE3000 ruter Gigabit Ethernet Biały

Cambium Networks NSE3000. Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: Gigabit Ethernet, Technologia okablowania: 10/100/1000Base-T(X), Prędkość transferu danych przez Ethernet LAN: 1000 Mbit/s. Kolor produktu: Biały. Pobór mocy: 22,8 W. Szerokość produktu: 175,2 mm, Głębokość produktu: 232,7 mm, Wysokość produktu: 43 mm
2 634,99 zł
Produkt dostępny
2 634,99 zł

Cambium Networks NSE3000. Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: Gigabit Ethernet, Technologia okablowania: 10/100/1000Base-T(X), Prędkość transferu danych przez Ethernet LAN: 1000 Mbit/s. Kolor produktu: Biały. Pobór mocy: 22,8 W. Szerokość produktu: 175,2 mm, Głębokość produktu: 232,7 mm, Wysokość produktu: 43 mm

TP-Link Deco BE65 Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) Wi-Fi 7 (802.11be) Biały 4 Wewnętrzne

TP-Link Deco BE65. Kolor produktu: Biały, Typ anteny: Wewnętrzne, Typ produktu: System siatki. Częstotliwość Wi-Fi: Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 7 (802.11be), WLAN wskaźnik przesyłu danych (max): 11000 Mbit/s. Wirtualny asystent: Amazon Alexa & Google Assistant, Wsparcie systemu Chmury: TP-Link ID, Funkcje kontroli rodzicielskiej: Na dobranoc, Profile specjalne, Family online time ranking, Czas dla rodziny, Off time, Pause the.... Szerokość produktu: 107,5 mm, Głębokość produktu: 107,5 mm, Wysokość produktu: 176 mm. Liczba dołączonych produktów: 2 szt., Liczba urządzeń w zestawie: 2 szt.
3 727,99 zł
Produkt dostępny
3 727,99 zł

TP-Link Deco BE65. Kolor produktu: Biały, Typ anteny: Wewnętrzne, Typ produktu: System siatki. Częstotliwość Wi-Fi: Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 7 (802.11be), WLAN wskaźnik przesyłu danych (max): 11000 Mbit/s. Wirtualny asystent: Amazon Alexa & Google Assistant, Wsparcie systemu Chmury: TP-Link ID, Funkcje...

TP-Link Deco XE75 Pro Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) Wi-Fi 6E (802.11ax) Biały 3 Wewnętrzne

TP-Link Deco XE75 Pro. Kolor produktu: Biały, Typ anteny: Wewnętrzne, Typ produktu: Mesh router. Częstotliwość Wi-Fi: Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 6E (802.11ax), Standardy Wi- Fi: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E.... Taktowanie procesora: 1,7 GHz, Zabezpieczenie firewall: SPI Firewall, Funkcje kontroli rodzicielskiej: Na dobranoc, Filtr zawartości, Profile specjalne, Czas dla rodziny, Pause the Internet, Kontrola.... Napięcie wejściowe adaptera AC: 100 - 240 V, Częstotliwość adaptera AC: 50 - 60 Hz, Napięcie wyjściowe adaptera AC: 12 V. Szerokość produktu: 105 mm, Głębokość produktu: 105 mm, Wysokość produktu: 169 mm
1 088,99 zł
Produkt dostępny
1 088,99 zł

TP-Link Deco XE75 Pro. Kolor produktu: Biały, Typ anteny: Wewnętrzne, Typ produktu: Mesh router. Częstotliwość Wi-Fi: Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 6E (802.11ax), Standardy Wi- Fi: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E.... Taktowanie procesora: 1,7 GHz,...

TP-Link Deco XE75(1-pack) Tri-band (2.4 GHz/5 GHz/5 GHz) Wi-Fi 6 (802.11ax) Biały 3 Wewnętrzne

TP-Link Deco XE75(1-pack). Kolor produktu: Biały, Typ anteny: Wewnętrzne, Maksymalny zasięg: 270 m². Częstotliwość Wi-Fi: Tri-band (2.4 GHz/5 GHz/5 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 6 (802.11ax), Standardy Wi- Fi: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E.... Taktowanie procesora: 1,7 GHz, Wirtualny asystent: Amazon Alexa, Wsparcie systemu Chmury: TP-Link ID. Napięcie wejściowe adaptera AC: 100-240 V, Częstotliwość adaptera AC: 50/60 Hz, Napięcie wyjściowe adaptera AC: 12 V. Szerokość produktu: 105 mm, Głębokość produktu: 105 mm, Wysokość produktu: 169 mm
929,99 zł
Produkt dostępny
929,99 zł

TP-Link Deco XE75(1-pack). Kolor produktu: Biały, Typ anteny: Wewnętrzne, Maksymalny zasięg: 270 m². Częstotliwość Wi-Fi: Tri-band (2.4 GHz/5 GHz/5 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 6 (802.11ax), Standardy Wi- Fi: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E.... Taktowanie procesora: 1,7 GHz,...

BECbyBILLION 4G LTE Industrial Router with ruter Fast Ethernet Czarny

BECbyBILLION 4G LTE Industrial Router with. Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: Fast Ethernet. Kolor produktu: Czarny. Pobór mocy: 5 W. Szerokość produktu: 109,3 mm, Głębokość produktu: 85,7 mm, Wysokość produktu: 28,9 mm. Rodzaj opakowania: Pudełko
1 096,99 zł
Produkt dostępny
1 096,99 zł

BECbyBILLION 4G LTE Industrial Router with. Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: Fast Ethernet. Kolor produktu: Czarny. Pobór mocy: 5 W. Szerokość produktu: 109,3 mm, Głębokość produktu: 85,7 mm, Wysokość produktu: 28,9 mm. Rodzaj opakowania: Pudełko

TP-LINK TL-R480T ruter Fast Ethernet Czarny

TP-LINK TL-R480T. Standardy komunikacyjne: IEEE 802.3,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x, Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: Fast Ethernet, Technologia okablowania: 10/100Base-T(X). Obsługiwane protokoły sieciowe: TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE, SNTP, HTTP, DNS. Wielkość pamięci flash: 4 MB, Pojemność pamięci wewnętrznej: 64 MB. Kolor produktu: Czarny, Pojemność stelaża: 1U. Napięcie wejściowe AC: 100 - 240 V, Częstotliwość wejściowa AC: 50 - 60 Hz
270,99 zł
Produkt dostępny
270,99 zł

TP-LINK TL-R480T. Standardy komunikacyjne: IEEE 802.3,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x, Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: Fast Ethernet, Technologia okablowania: 10/100Base-T(X). Obsługiwane protokoły sieciowe: TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE, SNTP, HTTP, DNS. Wielkość pamięci flash: 4 MB, Pojemność pamięci wewnętrznej: 64 MB. Kolor produktu: Czarny, Pojemność...

TP-Link RE815XE siatkowy system wi-fi Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) Wi-Fi 6 (802.11ax) Biały 1 Zewnętrzny

TP-Link RE815XE. Kolor produktu: Biały, Typ anteny: Zewnętrzny, Typ produktu: Mesh satellite. Częstotliwość Wi-Fi: Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 6 (802.11ax), WLAN wskaźnik przesyłu danych (max): 2402 Mbit/s. Pobór mocy: 23 W, Napięcie wejściowe adaptera AC: 100 - 240 V, Częstotliwość adaptera AC: 50 - 60 Hz. Szerokość produktu: 106,6 mm, Głębokość produktu: 39,7 mm, Wysokość produktu: 348,2 mm. Liczba dołączonych produktów: 1 szt.
816,99 zł
Produkt dostępny
816,99 zł

TP-Link RE815XE. Kolor produktu: Biały, Typ anteny: Zewnętrzny, Typ produktu: Mesh satellite. Częstotliwość Wi-Fi: Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 6 (802.11ax), WLAN wskaźnik przesyłu danych (max): 2402 Mbit/s. Pobór mocy: 23 W, Napięcie wejściowe adaptera AC: 100 - 240 V, Częstotliwość adaptera AC: 50 - 60 Hz....

NETGEAR Orbi 970 Series Quad-Band WiFi 7, 3-Pack Quad-band (2.4 GHz / 5 GHz-1 / 5 GHz-2 / 6 GHz) Wi-Fi 6 (802.11ax) Czarny Wewnętrzne

NETGEAR Orbi 970 Series Quad-Band WiFi 7, 3-Pack. Kolor produktu: Czarny, Typ anteny: Wewnętrzne, Typ produktu: Mesh satellite. Częstotliwość Wi-Fi: Quad-band (2.4 GHz / 5 GHz-1 / 5 GHz-2 / 6 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 6 (802.11ax), WLAN wskaźnik przesyłu danych (max): 11530 Mbit/s. Taktowanie procesora: 2,2 GHz, Pojemność pamięci wewnętrznej: 2000 MB, Wielkość pamięci flash: 4000 MB. Szerokość produktu: 294 mm, Głębokość produktu: 144,4 mm, Wysokość produktu: 130,8 mm. Liczba dołączonych produktów: 3 szt.
12 218,00 zł
Produkt dostępny
12 218,00 zł

NETGEAR Orbi 970 Series Quad-Band WiFi 7, 3-Pack. Kolor produktu: Czarny, Typ anteny: Wewnętrzne, Typ produktu: Mesh satellite. Częstotliwość Wi-Fi: Quad-band (2.4 GHz / 5 GHz-1 / 5 GHz-2 / 6 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 6 (802.11ax), WLAN wskaźnik przesyłu danych (max): 11530 Mbit/s. Taktowanie procesora: 2,2 GHz, Pojemność pamięci wewnętrznej:...

BECbyBILLION 5G NR Outdoor VPN Router ruter Fast Ethernet, Gigabit Ethernet Biały

BECbyBILLION 5G NR Outdoor VPN Router. Standardy komunikacyjne: IEEE 802.3, Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: Fast Ethernet, Gigabit Ethernet. Generacja sieci mobilnej: 5G, Standardy 3G: WCDMA, Standardy 4G: LTE-A. Protokół wybierania drogi: BGP, OSPF, RIP-1, RIP-2. Producent procesora: MediaTek, Taktowanie procesora: 900 MHz, Nośniki: Flash. Kolor produktu: Biały, Materiał obudowy: Metal, Diody LED: LAN, Zasilanie, Moc sygnału, Sieć WAN
4 421,99 zł
Produkt dostępny
4 421,99 zł

BECbyBILLION 5G NR Outdoor VPN Router. Standardy komunikacyjne: IEEE 802.3, Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: Fast Ethernet, Gigabit Ethernet. Generacja sieci mobilnej: 5G, Standardy 3G: WCDMA, Standardy 4G: LTE-A. Protokół wybierania drogi: BGP, OSPF, RIP-1, RIP-2. Producent procesora: MediaTek, Taktowanie procesora: 900 MHz, Nośniki: Flash. Kolor...

Grandstream Networks GWN7002 ruter 2.5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet Czarny

Grandstream Networks GWN7002. Standardy komunikacyjne: IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE..., Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: 2.5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet, Wydajność: 2,2 Gbit/s. Obsługiwane protokoły sieciowe: IPv4, IPv6, IEEE802.1Q,IEEE 802.1p, IEEE802.1x, IEEE802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x,IEEE802.3ab. Szyfrowanie / bezpieczeństwo: IPSec, Obsługuje VPN: SSL VPN Server / Client-to-Site • IPsec VPN Client-to-Site / Site-to-Site • PPTP VPN Server /..., Funkcjonalność NAT: 30K NAT sessions. Taktowanie procesora: 1000 MHz, Wielkość pamięci flash: 256 MB, Pojemność pamięci wewnętrznej: 256 MB. Kolor produktu: Czarny
321,99 zł
Produkt dostępny
321,99 zł

Grandstream Networks GWN7002. Standardy komunikacyjne: IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE..., Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: 2.5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet, Wydajność: 2,2 Gbit/s. Obsługiwane protokoły sieciowe: IPv4, IPv6, IEEE802.1Q,IEEE 802.1p, IEEE802.1x, IEEE802.3, IEEE 802.3u,...

Mikrotik L009UiGS-RM ruter 2.5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet Czerwony

Mikrotik L009UiGS-RM. Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: 2.5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet, Prędkość transferu danych przez Ethernet LAN: 10,100,1000 Mbit/s. Taktowanie procesora: 800 MHz, Wielkość pamięci flash: 128 MB, Pojemność pamięci wewnętrznej: 512 MB. Kolor produktu: Czerwony. Rodzaj zasilania: DC
477,99 zł
Produkt dostępny
477,99 zł

Mikrotik L009UiGS-RM. Rodzaj interfejsu sieci Ethernet: 2.5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet, Prędkość transferu danych przez Ethernet LAN: 10,100,1000 Mbit/s. Taktowanie procesora: 800 MHz, Wielkość pamięci flash: 128 MB, Pojemność pamięci wewnętrznej: 512 MB. Kolor produktu: Czerwony. Rodzaj zasilania: DC

TP-Link Deco XE75 Pro (2-pack) Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) Wi-Fi 6E (802.11ax) Biały 3 Wewnętrzne

TP-Link Deco XE75 Pro (2-pack). Kolor produktu: Biały, Typ anteny: Wewnętrzne, Typ produktu: System siatki. Częstotliwość Wi-Fi: Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 6E (802.11ax), Standardy Wi- Fi: 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E.... Taktowanie procesora: 1,7 GHz, Zabezpieczenie firewall: SPI Firewall, Funkcje kontroli rodzicielskiej: Na dobranoc, Profile specjalne, Pause the Internet, Time rewards, Filtr zawartości, Czas dla.... Napięcie wejściowe adaptera AC: 100 - 240 V, Częstotliwość adaptera AC: 50 - 60 Hz, Napięcie wyjściowe adaptera AC: 12 V. Szerokość produktu: 105 mm, Głębokość produktu: 105 mm, Wysokość produktu: 169 mm
2 136,99 zł
Produkt dostępny
2 136,99 zł

TP-Link Deco XE75 Pro (2-pack). Kolor produktu: Biały, Typ anteny: Wewnętrzne, Typ produktu: System siatki. Częstotliwość Wi-Fi: Trójpasmowy (2,4 GHz / 5 GHz / 6 GHz), Podstawowy standard Wi-Fi: Wi-Fi 6E (802.11ax), Standardy Wi- Fi: 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E.... Taktowanie procesora:...

 
group_work Zgoda na pliki cookie