Kamery IP LPR i LPC

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Kamera IP 4Mpx ITC415-PW6M-IZ-GN 2.7-12mm DAHUA

Kamera tubowa ANPR Ultra LPR przeznaczona do identyfikacji pojazdów, z podświetleniem IR do 12m. Obiektyw 2.7-12mm motozoom. Funkcja WDR 96dB poprawia dynamikę kamery i wydobywa większą ilość szczegółów z kontrastowego planu obserwacyjnego. Cyfrowa redukcja szumów - dzięki niej możliwe jest uzyskanie obrazu wyższej jakości w warunkach słabego oświetlenia. Dodatkowo klasa szczelności IP67 czyni z tej kamery doskonały i uniwersalny element Twojego monitoringu. Kamera zasilana jest napięciem 12V DC, 24V AC lub PoE.

Kamera tubowa ANPR Ultra LPR przeznaczona do identyfikacji pojazdów, z podświetleniem IR do 12m. Obiektyw 2.7-12mm motozoom. Funkcja WDR 96dB poprawia dynamikę kamery i wydobywa większą ilość szczegółów z kontrastowego planu obserwacyjnego. Cyfrowa redukcja szumów - dzięki niej możliwe jest uzyskanie obrazu wyższej jakości w warunkach słabego oświetlenia....

Kamera IP 4Mpx ITC413-PW4D-IZ3 8-32mm DAHUA

Kamera tubowa ANPR dedykowana do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów, z podświetleniem IR do 20m. Obiektyw 8-32mm motozoom. Funkcja WDR 140dB poprawia dynamikę kamery i wydobywa większą ilość szczegółów z kontrastowego planu obserwacyjnego. Cyfrowa redukcja szumów - dzięki niej możliwe jest uzyskanie obrazu wyższej jakości w warunkach słabego oświetlenia. Dodatkowo klasa szczelności IP67 czyni z tej kamery doskonały i uniwersalny element Twojego monitoringu. Kamera zasilana jest napięciem 12V DC lub PoE.

Kamera tubowa ANPR dedykowana do automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów, z podświetleniem IR do 20m. Obiektyw 8-32mm motozoom. Funkcja WDR 140dB poprawia dynamikę kamery i wydobywa większą ilość szczegółów z kontrastowego planu obserwacyjnego. Cyfrowa redukcja szumów - dzięki niej możliwe jest uzyskanie obrazu wyższej jakości w...

Technologia rozpoznawania tablic rejestracyjnych, znana również jako LPR (Licence Plate Recognition), to innowacyjne narzędzie bazujące na zaawansowanych technikach przetwarzania obrazu. Umożliwia ona identyfikację nawet zabrudzonych lub uszkodzonych tablic rejestracyjnych. Dzięki kamerom sieciowym wyposażonym w funkcję LPR (lub ANPR), możliwe jest skanowanie tablic pojazdów w ruchu. Warto zwrócić uwagę, że w zależności od producenta i regionu, technologia ta może być określana różnymi nazwami, takimi jak ALPR (Automatic License Plate Recognition) czy ANPR (Automatic Number Plate Recognition). Wszystkie jednak służą temu samemu celowi - automatycznemu odczytywaniu i identyfikacji numerów rejestracyjnych pojazdów.

Z czego składa się system rozpoznawania tablic rejestracyjnych?

Technologia LPR, znana również jako ANPR (automatic number plate recognition), to system oparty na kamerach umieszczonych przy wejściach i wyjściach parkingów, służących do rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Pozyskane informacje są następnie przetwarzane przez dedykowany serwer. Dzięki temu, jedynie pojazdy o numerach rejestracyjnych zarejestrowanych w bazie jako upoważnione mają możliwość dostępu do danego obszaru.

System rozpoznawania tablic rejestracyjnych – zalety

Kamery LPR znacząco usprawniają procesy wjazdów i wyjazdów z miejsc, skutecznie zmniejszając czas oczekiwania i redukując korki. Dzięki nim nie jest konieczne korzystanie z tradycyjnych biletów parkingowych czy czytników kart. Zapisują one informacje na temat przejeżdżających pojazdów, takie jak czas wjazdu, ilość przejazdów oraz pochodzenie samochodu. Wspomagają one pracę różnych służb, takich jak ochrona czy straż graniczna, ułatwiając identyfikację pojazdów.

System rozpoznawania tablic rejestracyjnych nie tylko umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa, ale również przyczynia się do znaczącej redukcji kosztów związanych z ochroną i nadzorem. Jest to rozwiązanie wydajne i przyjazne dla użytkowników, które automatyzuje proces weryfikacji pojazdów. Pozwala to na sprawną kontrolę ruchu, nawet gdy jest on szczególnie intensywny, minimalizując tym samym potrzebę zaangażowania dużej liczby pracowników ochrony.

Zastosowanie kamer LPR

Kamery LPR znajdują zastosowanie na parkingach centrum handlowych, lotniskach czy budynkach biurowych. Dzięki współpracy z systemem szlabanów, technologia ta pozwala na kontrolę dostępu pojazdów, a w przypadku tzw. czarnej listy – blokowanie niepożądanych wjazdów lub wyjazdów. Szczególnie wartościowe jest zastosowanie kamery LPR na przejściach granicznych, gdzie może przyspieszyć kontrole oraz decyzje o otwarciu lub zablokowaniu bramki. W kontekście miejskim, takie kamery pomagają w lokalizacji skradzionych pojazdów oraz w identyfikacji tych, które naruszyły przepisy ruchu drogowego. Na autostradach technologia ta umożliwia szybkie rozpoznanie tablic rejestracyjnych, co może przyspieszyć procesy karne, na przykład wystawienie mandatu za przekroczenie prędkości. W skrócie, kamery LPR to wszechstronne narzędzie do monitorowania i kontroli ruchu pojazdów.

 
group_work Zgoda na pliki cookie