Monitory interaktywne

Jest 53 produktów.

Pokazano 1-12 z 53 pozycji

Aktywne filtry

Monitor interaktywny to urządzenie, które można określić jako dużą wersję telewizora LCD z funkcjami ekranu dotykowego, podobnie jak w smartfonach czy tabletach. Jego głównym zadaniem jest wyświetlanie treści i odtwarzanie dźwięku, wzbogacone o możliwość interakcji dotykowej. Treści na monitorze generowane są za pomocą oddzielnego lub wbudowanego komputera, takiego jak OPS (Open Pluggable Specification), na którym zainstalowane jest odpowiednie oprogramowanie.

Dzięki monitorowi interaktywnemu użytkownik ma możliwość sterowania zarówno systemem operacyjnym, jak i aplikacjami zaprojektowanymi specjalnie dla ekranów dotykowych. Z uwagi na rosnącą popularność ekranów dotykowych, nawet w laptopach, zwiększa się również liczba dostępnych aplikacji i programów, w tym tych o charakterze edukacyjnym.

Monitory interaktywne dla szkół i nie tylko

Interaktywny monitor dotykowy stanowi doskonałe narzędzie dydaktyczne dla szkół podstawowych i średnich. Umożliwia pisanie na nim z łatwością, podobnie jak na tradycyjnej tablicy szkolnej lub białej tablicy. Kiedy nauczyciel potrzebuje zaprezentować materiał wideo lub infografikę, wystarczy łatwo przełączyć się między aplikacjami. Dołączony do monitora rysik sprawia, że korzystanie z monitora jest bezproblemowe i komfortowe. 

Monitor interaktywny okazuje się być niezastąpionym narzędziem nie tylko w edukacji czy biznesie, ale również w rehabilitacji neurologicznej. Jego zastosowanie może znacznie wspierać proces terapii osób z problemami zdrowotnymi, oferując interaktywne metody leczenia. Ponadto, ten wszechstronny sprzęt to doskonały asystent w trakcie konferencji i szkoleń, przyczyniając się do zwiększenia ich efektywności i interaktywności.

Montaż monitora interaktywnego w sali konferencyjnej firmy to krok ku nowoczesności, który może przekształcić każde spotkanie biznesowe czy szkolenie, nadając mu nowy, cyfrowy wymiar. Dzięki temu uczestnicy spotkań mogą lepiej angażować się w prezentowane treści, co przekłada się na większą efektywność i zrozumienie przekazu.

Monitory interaktywne – podłączanie

Monitor interaktywny jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem, które ułatwia procesy edukacyjne i biznesowe. Jego instalacja zazwyczaj ogranicza się do zawieszenia ekranu na ścianie, co jest znacznie prostsze niż instalacja tradycyjnego projektora. W przypadkach, gdy monitor nie posiada wbudowanej jednostki centralnej, może być wymagane jego podłączenie do zewnętrznego komputera. Montując monitor interaktywny musimy pamiętać o zapewnieniu dostępu do źródła zasilania. Najlepiej gdy gniazdko elektryczne znajduje się w pobliżu miejsca montażu monitora, co minimalizuje potrzebę stosowania dodatkowych przedłużaczy. W sytuacji, gdy jednak gniazdko jest dalej, zaleca się użycie listwy antyprzepięciowej z przedłużaczem, co nie tylko zapewni zasilanie monitora, ale również umożliwi podłączenie innych urządzeń, takich jak komputer służący do jego obsługi. Ważne jest, aby wybierać listwy antyprzepięciowe wykonane z wysokiej jakości materiałów. Użycie takiej listwy zwiększa bezpieczeństwo użytkowania urządzeń i chroni je przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez nieoczekiwane skoki napięcia. To nie tylko praktyczne, ale i niezbędne rozwiązanie dla zapewnienia długotrwałej i bezproblemowej pracy monitora interaktywnego oraz podłączonych do niego urządzeń.

Monitory interaktywne w sklepie Infomech

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór monitorów interaktywnych, które wyróżniają się nie tylko wysokimi parametrami technicznymi, ale również atrakcyjną ceną. Szczególnie polecamy monitory interaktywne Avtek, które dzięki zastosowaniu energooszczędnych matryc przemysłowych oraz rozdzielczości 4K gwarantują wyświetlanie obrazu o niezwykłej czystości i wyrazistości. Nasze produkty cechują się także wyjątkową odpornością na uderzenia, co ma kluczowe znaczenie w warunkach szkolnych. Dodatkowym atutem jest możliwość montażu mini komputerów w specjalnym slocie OPS, dostępnym w niektórych modelach. Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie znajdą Państwo ekran interaktywny idealnie dopasowany do Waszych potrzeb. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji o cenach oraz szczegółach naszej oferty.

 
group_work Zgoda na pliki cookie