Monitoring IP

Podkategorie

 • Kamery IP

  Kamera IP to urządzenie rejestrujące obraz i transmitujące go bezpośrednio przez sieć. Aby działała poprawnie, konieczne jest jej połączenie z modemem lub routerem. Można je stosować do monitorowania przestrzeni zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych - od pomieszczeń po parkingi czy ulice. W zależności od budowy obudowy wyróżniamy różne rodzaje kamer sieciowych: tubowe, kopułowe, obrotowe, miniaturowe oraz kompaktowe.

  Kamery IP – typy łączności

  Klasyczne kamery IP wykorzystują kable UTP i są zasilane przez PoE (Power over Ethernet), co ułatwia ich instalację, ponieważ jeden kabel przekazuje zarówno zasilanie, jak i sygnał. Kamery z możliwością zmiany kąta widzenia mogą być sterowane za pośrednictwem konsol lub specjalistycznego oprogramowania. Natomiast kamery domowe często korzystają z połączenia Wi-Fi, umożliwiając bezprzewodową transmisję obrazu do aplikacji na smartfonie czy komputerze. Zaawansowane oprogramowanie niektórych modeli kamer pozwala na wykrywanie intruzów, rozpoznawanie twarzy i śledzenie podejrzanych obiektów, nawet w warunkach nocnych.

  Jak zamontować kamerę IP?

  Aby kamera IP skutecznie rejestrowała obraz, powinna być solidnie zamocowana, dlatego też należy unikać miejsc narażonych na wibracje, które mogą powodować rozmycie obrazu. Wewnątrz pomieszczeń kamery kompaktowe powinny być umieszczane z dala od krawędzi, by uniknąć ich przypadkowego przewrócenia czy spadku. Wybierając lokalizację dla kamery, zwróćmy uwagę, by zapewniła ona jak najszerszy kąt widzenia i nie była zasłonięta przez drzewa czy szybko rosnące krzewy. Jeżeli korzystamy z kamery zasilanej przez PoE, odpowiednio zabezpieczmy i ukryjmy kable. Dla bezprzewodowych kamer IP upewnijmy się, że są w zasięgu sieci Wi-Fi, a w razie potrzeby wzmocnienia sygnału skorzystajmy z punktu dostępowego (Access Point).

  Jaką kamerę IP wybrać?

  Przy zakupie kamery IP warto uwzględnić kilka ważnych czynników m.in. przeznaczenie kamery - czy ma ona służyć do monitorowania wnętrza, czy przestrzeni zewnętrznych. Kamery wewnętrzne często oferują funkcję nagrywania obrazu zarówno na karty SD, jak i do chmury. W kontekście użycia wewnątrz budynku istotna może być estetyka urządzenia. Natomiast dla kamer zewnętrznych estetyka nie jest ma tak dużego znaczenia, jednak jeżeli kamera ma być umieszczona w widocznym miejscu warto wybrać model dyskretny i nowoczesny. Kluczowym czynnikiem wyboru kamery IP jest jakość rejestrowanego obrazu. Dla miejsc wymagających dokładnej rejestracji, kamery o wysokiej rozdzielczości, z czujnikiem ruchu i wyjściem alarmowym, oferujące jakość 2K QHD (dwukrotnie większą niż FullHD 1080P), będą najlepszym wyborem.

  Dla kogo kamera IP?

  Kamera IP stanowi wartościowe narzędzie dla każdej osoby chcącej chronić firmę lub prywatną nieruchomość. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną zabezpieczyć swoje pomieszczenia oraz przyległe tereny. Modele z funkcją nocnego nagrywania dodatkowo zwiększają poczucie bezpieczeństwa. W momencie wykrycia ruchu przez kamerę połączoną z siecią, na przykład z routerem ADSL, użytkownik otrzymuje natychmiastowe powiadomienie na smartfon. Dzięki temu można szybko zareagować - poinformować rodzinę, znajomych, ochronę lub nawet policję.

 • Rejestratory IP

  Rejestrator IP, znany również jako NVR (network video recorder), stanowi ważny element systemu monitoringu. To urządzenie zapisuje obrazy cyfrowe na dysku twardym lub innym nośniku danych. Posiada również funkcje sterowania kamerami obrotowymi, nazywanymi kamerami PTZ. Rejestrator IP nie tylko rejestruje obrazy, ale również umożliwia automatyczną analizę obrazu (VCA) i obsługuje systemy alarmowe. Dobry rejestrator w systemie monitoringu IP powinien być dostosowany do wymagań danego systemu, gwarantując bezpieczne archiwizowanie strumieni audio/wideo w wybranej rozdzielczości i szybkości odświeżania.

  Zasada działania rejestratorów IP

  Rejestratory IP różnią się sposobem przesyłania obrazu w zależności od standardów, które obsługują. Starsze modele przekazują obraz z kamer za pośrednictwem kabli, co ogranicza liczbę podłączonych kamer do dostępnych wejść urządzenia. Nowoczesne rejestratory w większości przypadków korzystają z połączenia przewodowego ethernetowego, chociaż niektóre modele oferują też łączność bezprzewodową przez wi-fi. Takie urządzenia przetwarzają obraz, kompresują go i zapisują lokalnie na dyskach lub w chmurze. Wydajność rejestratora oraz obsługiwane przez niego standardy mają kluczowe znaczenie dla jego funkcjonalności. Wybierając urządzenie, warto uwzględnić nie tylko obecne potrzeby, ale także potencjalną przyszłą rozbudowę systemu monitoringu. 

  Zarządzanie systemem oraz jego konfiguracja odbywają się za pomocą intuicyjnego menu graficznego dostępnego w rejestratorze lub zdalnie za pośrednictwem przeglądarki internetowej czy specjalistycznego oprogramowania CMS. Wykorzystując nowatorską platformę P2P, użytkownik może prowadzić zdalny podgląd na żywo oraz odtwarzać materiał przez internet, używając do tego smartfona, tabletu czy komputera. System oferuje również powiadomienia PUSH, które automatycznie informują o kluczowych zdarzeniach w monitorowanym miejscu.

  Rejestratory IP – najważniejsze parametry

  Kupując rejestrator IP należy pamiętać by wybrać taki, który jest w stanie obsłużyć te same standardy co kamery. Niestety niekiedy producenci tworzą własne systemy, co może ogranicza wybór rejestratora do jednej konkretnej marki. Główne parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze rejestratora IP to:

  • ilość kamer, które może obsłużyć
  • dostępne metody kompresji
  • możliwość zdalnego podglądu oraz korzystania z chmury
  • wsparcie dla kamer obrotowych (PTZ)
  • jakość oraz szybkość zapisywanych obrazów
  • interfejs użytkownika
  • zgodność z różnymi standardami obrazu i komunikacji

  Na rynku dostępne są różne modele rejestratorów IP, a ich funkcje różnią się od siebie. Niezależnie od posiadanych funkcji, zadaniem rejestratora IP jest zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa systemu, w którym jest używany.

  Jaki rejestrator IP wybrać?

  Na wybór rejestratora IP wpływ ma przede wszystkim charakterystyka monitorowanego obszaru, liczba i jakość zastosowanych kamer oraz osobiste preferencje. Rejestratory IP mogą wchodzić w skład zestawu DVR IP, do którego są podłączone już kamery. Tego typu rejestrator jest idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy domów lub też małych obszarów, które wymagają prostej jakości obrazu oraz inteligentnych funkcji analizy obrazu. Dla większych obiektów komercyjnych zalecane są bardziej zaawansowane rejestratory, zdolne do obsługi obrazu pochodzącego z licznych źródeł. Ważna jest też pojemność dysku, aby zapewnić wysoką jakość nagrania oraz możliwość długiego przechowywania materiałów.

 • Gotowe zestawy...
 • Gotowe zestawy alarmowe

Jest 3032 produktów.

Pokazano 1-12 z 3032 pozycji

Aktywne filtry

Kamera IP obrotowa TP-Link VIGI C540-W (4 MPix, 4 mm, Wifi, Full-Color, H.265+, IP66)

Kamera obrotowa TP-Link VIGI C540W dedykowana jest do pracy w systemach monitoringu opartych o rejestrator IP NVR1008. • Kamera obrotowa• WiFi 2,4 GHz• Rozdzielczość maksymalna: 4 MPix (2560x1440)• Pozostałe rozdzielczości: 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280, 1920x1080• Obiektyw o stałej ogniskowej 4 mm - szerokość pola widzenia: 79°, wysokość pola widzenia 43°• Kompresja H.265+/H.265/H.264+/H.264• Funkcje obrazu: 3D-DNR, WDR, Smart IR• Kamera Full-color (obraz w kolorze w nocy dzięki oświetlaczowi LED)• Mechaniczny filtr podczerwieni,• Wbudowany mikrofon i głośnik• Wbudowany slot na kartę pamięci microSD (do 256GB)• Inteligentne wykrywanie zdarzeń• Klasa szczelności obudowy IP66• Zasilanie DC 12 V

Kamera obrotowa TP-Link VIGI C540W dedykowana jest do pracy w systemach monitoringu opartych o rejestrator IP NVR1008. • Kamera obrotowa• WiFi 2,4 GHz• Rozdzielczość maksymalna: 4 MPix (2560x1440)• Pozostałe rozdzielczości: 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280, 1920x1080• Obiektyw o stałej ogniskowej 4 mm - szerokość pola widzenia: 79°, wysokość pola...

Systemy monitoringu w oparciu o tę technologię IP stały się niezwykle popularne w ostatnim czasie, oferując nowoczesne podejście do zabezpieczania budynków mieszkalnych, firm i innych obiektów. Implementacja systemu monitoringu IP jest prosta, podobnie jak jego późniejsza rozbudowa oraz skalowanie. Dzięki temu monitoring IP można dopasować do indywidualnych wymogów inwestycji. Aby gwarantować najwyższą wydajność takiego systemu, kluczowe jest zapewnienie stabilnego połączenia internetowego. Starannie dobrany system monitoringu zwiększa komfort mieszkańców, pracowników i chroni bezpieczeństwo klientów oraz mienia. Wyróżnia je łatwość instalacji oraz atrakcyjny stosunek jakości do ceny.

Zalety monitoringu IP

W porównaniu do tradycyjnych systemów analogowych CCTV, systemy monitoringu IP oferują szereg zaawansowanych funkcji. Umożliwiają one uzyskanie obrazu w wysokiej rozdzielczości (nawet do 5 Mpix), a elementy sieci monitoringu, takie jak kamery czy rejestratory, są w stanie inteligentnie analizować sytuacje i informować o nich użytkowników. Ważne jest również to, że takie systemy są elastyczne, łatwo integrują się z sieciami LAN, WAN oraz WLAN, wspierając jednocześnie technologie bezprzewodowe, takie jak protokół 802.11 a/b/g/n. Dostęp do obrazu z kamer jest możliwy w każdym miejscu i czasie, potrzebny jest jedynie dostęp do internetu i urządzenie mobilne.

Monitoring IP charakteryzuje się wyjątkową odpornością na zakłócenia, co umożliwia efektywne monitorowanie nawet rozległych obiektów, zapewniając jednocześnie obrazy o wysokiej rozdzielczości i jakości. Instalacja systemu monitoringu IP jest stosunkowo niska, gdyż pozwala na wykorzystanie uniwersalnego okablowania strukturalnego. W praktyce tworzenie takiego systemu może opierać się na wykorzystaniu istniejącej infrastruktury sieciowej. W wielu przypadkach nie ma konieczności zakładania nowego okablowania czy specjalnych instalacji zasilających do połączenia z kamerami. System umożliwia indywidualną konfigurację każdej kamery zgodnie z wymaganiami.

Systemy monitoringu IP w sklepie Infomech

Szukasz niezawodnego i skutecznego rozwiązania do monitorowania przestrzeni wokół domu, firmy czy innych obiektów? W naszej ofercie oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie systemu monitoringu IP, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Nie tylko zapewniamy technologię najwyższej jakości, ale również doradzamy w wyborze odpowiednich elementów, które najlepiej dopasują się do Twoich indywidualnych potrzeb. Proponujemy szeroką gamę kamer IP - od tych podstawowych, po zaawansowane modele z różnymi funkcjami. Nasze rejestratory IP gwarantują, że żadne ważne zdarzenie nie umknie Twojej uwadze, a dodatkowy osprzęt, który również znajdziesz w naszej ofercie, pozwoli na łatwy i szybki montaż systemu w wybranym przez Ciebie miejscu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i skonsultowania się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się sam, jak wiele możemy Ci zaoferować!

 
group_work Zgoda na pliki cookie