Tablice interaktywne

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Tablica interaktywna Avtek TT-BOARD 90 Pro

Technologia podczerwieni Powierzchnia ceramiczna Obsługa za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika Przekątna tablicy 94,8" Przekątna powierzchni roboczej 90,2" Obsługa 10 punktów dotyku jednocześnie

Technologia podczerwieni Powierzchnia ceramiczna Obsługa za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika Przekątna tablicy 94,8" Przekątna powierzchni roboczej 90,2" Obsługa 10 punktów dotyku jednocześnie

Tablica interaktywna Avtek TT-BOARD 80 Pro

Technologia podczerwieni Powierzchnia ceramiczna Obsługa za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika Przekątna tablicy 83" Przekątna powierzchni roboczej 80" Obsługa 10 punktów dotyku jednocześnie

Technologia podczerwieni Powierzchnia ceramiczna Obsługa za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika Przekątna tablicy 83" Przekątna powierzchni roboczej 80" Obsługa 10 punktów dotyku jednocześnie

Tablica interaktywna Avtek TT-BOARD 80

Technologia podczerwieni Powierzchnia suchościeralna Obsługa za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika Przekątna tablicy 83" Przekątna powierzchni roboczej 80" Obsługa 10 punktów dotyku jednocześnie

Technologia podczerwieni Powierzchnia suchościeralna Obsługa za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika Przekątna tablicy 83" Przekątna powierzchni roboczej 80" Obsługa 10 punktów dotyku jednocześnie

Tablica interaktywna, stanowiąca most pomiędzy tradycyjnymi metodami prezentacji a nowoczesnymi technologiami, jest urządzeniem, które znacząco rozszerza możliwości dydaktyczne i prezentacyjne. Umożliwia ona nie tylko wyświetlanie obrazów z komputera w dowolnym formacie, ale również oferuje bogate interakcje z użytkownikiem. Dzięki tej zaawansowanej technologii, prelegent może nie tylko kontrolować uruchomione na komputerze programy bezpośrednio z poziomu tablicy, ale również wzbogacać prezentowane treści o własne notatki czy rysunki. To, co zostanie zapisane na tablicy, można łatwo udostępnić odbiorcom poprzez e-mail, wydrukować lub zachować na serwerze, co stanowi znaczące ułatwienie w komunikacji i dystrybucji informacji.

Tablice interaktywne – zasada działania

Serce tablicy interaktywnej stanowi zaawansowany moduł elektroniczny, który jest kluczem do jego funkcjonalności. Ten moduł jest odpowiedzialny za precyzyjne śledzenie położenia wskaźnika – czy to dłoni użytkownika, czy specjalnie zaprojektowanego pióra – oraz jego interakcji z powierzchnią tablicy. Kiedy użytkownik dotyka powierzchni tablicy lub używa przyrządu do nanoszenia danych, moduł elektroniczny rejestruje te działania i przekazuje informacje do podłączonego komputera. To pozwala na natychmiastowe wyświetlenie każdego ruchu, dotknięcia czy naciśnięcia na tablicy w formie ruchu kursora myszy na ekranie. Dzięki temu, interakcje z tablicą są płynne i intuicyjne, co znacznie ułatwia użytkownikom pracę z różnorodnymi aplikacjami i programami.

Projektor multimedialny, będący integralną częścią systemu tablicy interaktywnej, odgrywa ważną rolę w wizualizacji tych działań. Jest on odpowiedzialny za wyświetlanie obrazu z komputera na powierzchni tablicy, co umożliwia wszystkim uczestnikom prezentacji czy lekcji bezpośrednie śledzenie wykonywanych operacji. Dzięki temu, każde działanie wywołane za pomocą wskaźnika, jak również zmiany wynikające z wybranego trybu pracy tablicy, są natychmiast widoczne dla wszystkich obserwujących.

Rodzaje tablic interaktywnych

Tablice interaktywne możemy podzielić na: tablice optyczne, elektromagnetyczne, pojemnościowe oraz wykorzystujące technologię IR, każdy z nich mający swoje unikalne zalety i preferowane obszary zastosowania.

Tablice optyczne, dzięki swojej uniwersalności, są chętnie wybierane zarówno w placówkach edukacyjnych, jak szkołach i uniwersytetach, jak również w przestrzeniach publicznych, na przykład w centrach handlowych. Ich główną zaletą jest możliwość prostej interakcji, co czyni je idealnym narzędziem do edukacji oraz prezentacji w miejscach, gdzie wymagana jest łatwość użycia i dostępność dla szerokiego grona użytkowników.

Tablice elektromagnetyczne, z kolei, wyróżniają się dużą precyzją działania, co sprawia, że znajdują one swoje zastosowanie przede wszystkim w środowiskach profesjonalnych. Są doskonałym wyborem dla biznesu, gdzie wykorzystywane są do prezentacji i szkoleń, oferując użytkownikom wyjątkową dokładność i responsywność, niezbędne przy pracy z detalami i skomplikowanymi projektami.

Pojemnościowe tablice interaktywne zyskały uznanie głównie w sektorze edukacji wczesnoszkolnej. Intuicyjność i łatwość obsługi to ich główne atuty, które pozwalają nawet najmłodszym uczniom bez problemu korzystać z interaktywnych lekcji. Taka bezpośrednia i prostsza forma interakcji sprzyja angażowaniu dzieci w proces nauki i umożliwia im aktywne uczestnictwo w edukacyjnych aktywnościach.

Tablice wykorzystujące technologię IR (infrarot) charakteryzują się wszechstronnością, co pozwala na ich efektywne wykorzystanie w różnorodnych środowiskach – od sal lekcyjnych po sale konferencyjne. Są one szczególnie polecane do pomieszczeń z dużą ilością światła naturalnego, gdzie inne typy tablic mogą mieć problem z czytelnością wyświetlanego obrazu. Technologia IR zapewnia stabilność działania i niezawodność w różnych warunkach oświetleniowych.

Każdy z tych rodzajów tablic interaktywnych oferuje unikalne możliwości i jest dostosowany do spełniania określonych potrzeb, co pozwala na optymalne wykorzystanie ich potencjału w edukacji, biznesie oraz innych dziedzinach, gdzie komunikacja i interakcja z odbiorcą są kluczowe.

Zastosowanie tablic interaktywnych

Tablica interaktywna sprawdzi się zarówno w szkole jak i biurze. Narzędzie to potrafi znacząco podnieść poziom zaangażowania odbiorców, co przekłada się na efektywniejsze przyswajanie wiedzy przez uczniów oraz większą interaktywność i produktywność spotkań biznesowych. Możliwość bezpośredniego interagowania z prezentowanymi treściami, łatwość dostosowania materiałów do bieżących potrzeb oraz wysoka jakość wizualna prezentacji to tylko niektóre z zalet, które przemawiają za wykorzystaniem tablic interaktywnych. Ostateczna decyzja o ich zakupie powinna być jednak podyktowana indywidualnymi wymaganiami i możliwościami danej firmy czy instytucji edukacyjnej.

 
group_work Zgoda na pliki cookie