Filtruj według

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 59,00 zł - 2 583,00 zł

Wideodomofony

Podkategorie

 • Wideodomofony analogowe

  Wideodomofony analogowe, często spotykane w starszych systemach bezpieczeństwa, są urządzeniami bazującymi na technologii przesyłu analogowego. Charakteryzują się one możliwością dwukierunkowej komunikacji audio-wizualnej. Użytkownik tych systemów, korzystając z monitora lub panelu sterującego, ma zdolność do prowadzenia rozmów z osobą znajdującą się przed drzwiami. Te systemy wymagają przewodowej transmisji sygnałów wizyjnych i dźwiękowych między kamerą a monitorem. W odróżnieniu od nowocześniejszych wideodomofonów IP, modele analogowe nie zapewniają dostępu zdalnego przez internet, ograniczając komunikację i monitorowanie do lokalnej sieci przewodowej. Wideodomofony analogowe nadal znajdują zastosowanie w różnorodnych środowiskach, w tym w budynkach mieszkalnych, biurach, hotelach czy sklepach, ze względu na ich prostotę, niezawodność i stosunkowo niskie koszty. Są one szczególnie cenione w miejscach, gdzie priorytetem jest kontrola dostępu i bezpośrednia komunikacja z osobami poza budynkiem.

  Z czego składa się system wideodomofonowy?

  System wideodomofonowy to złożona konstrukcja, która obejmuje kilka urządzeń współpracujących ze sobą w celu zapewnienia komunikacji i kontroli dostępu. Każdy z elementów odgrywa ważną rolę w całkowitej funkcjonalności systemu:

  Monitory wideodomofonowe - są to urządzenia wewnętrzne, które umożliwiają komunikację z osobami znajdującymi się na zewnątrz. Użytkownik za ich pomocą może obserwować to, co dzieje się przed kamerą, oraz zarządzać dostępem, na przykład poprzez zwalnianie rygla elektromagnetycznego. Często wyposażone są w dodatkowe przyciski funkcyjne, które mogą służyć do sterowania oświetleniem zewnętrznym czy napędem bramy.

  Zewnętrzny wideobramofon - jest to jednostka zewnętrzna umieszczona przy wejściu, wyposażona w kamerę telewizyjną, która pozwala na obserwację osób odwiedzających. Dodatkowo, zawiera panel z przyciskami do wywoływania, mikrofon i głośnik, umożliwiając dwukierunkową komunikację.

  Centralny zasilacz wideodomofonowy i zasilacze lokalne - te urządzenia zapewniają zasilanie całego systemu. W większych, bardziej rozbudowanych systemach wideodomofonowych, często stosuje się dodatkowe zasilacze lokalne.

  Pamięć obrazów wideodomofonu - może być osobnym panelem lub częścią zintegrowaną z monitorem. Zapisuje obrazy z kamery, rejestrując każde wywołanie wraz z dokładnym czasem jego wystąpienia, co może być przydatne dla celów bezpieczeństwa i monitorowania.

  Elektrozaczep lub rygiel elektromagnetyczny - służą do kontroli fizycznego dostępu, umożliwiając otwieranie drzwi lub bramki na odległość. Są one sterowane z monitora wideodomofonowego, co pozwala na zdalne zarządzanie dostępem do budynku.

  Każdy z tych elementów współdziała, tworząc kompleksowy system kontroli dostępu i komunikacji, zapewniając bezpieczeństwo i wygodę użytkownikom.

 • Wideodomofony IP

  Obecnie najpopularniejszymi i najczęściej stosowanymi wideodomofonami są wideodomofony IP. Są to systemy, które integrują funkcje tradycyjnych wideodomofonów z technologią sieciową IP. Wideodomofony IP korzystają z technologii podobnej do tradycyjnych wideodomofonów, z tą różnicą, że zamiast korzystać z własnej dedykowanej sieci do transmisji sygnału, wideodomofony IP są integrowane z domową siecią komputerową przy użyciu standardowej skrętki. Połączenie między poszczególnymi elementami systemu odbywa się za pośrednictwem Wi-Fi. Dodatkowo, zaawansowane wersje tych urządzeń oferują funkcje sterowania za pomocą smartfona, co odbywa się poprzez specjalną aplikację. Dzięki temu użytkownik może zarządzać wideodomofonem zdalnie w bardziej komfortowy sposób. Wideodomofony IP mogą być zintegrowane z innymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak monitoring wideo, systemy kontroli dostępu czy alarmowe. Dzięki temu można tworzyć kompleksowe rozwiązania, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i kontroli.

  Wideodomofony IP / Wi-Fi 

  Kamera wideodomofonu może łączyć się bezprzewodowo przez WIFI, zarówno z dedykowanymi monitorami domofonowymi, jak i z aplikacjami mobilnymi na smartfonach. To rozwiązanie jest wyjątkowo praktyczne, zwłaszcza na rozległych terenach, gdzie nie zawsze możliwe jest bezpośrednie dostęp do modułu sterującego. Jest również idealne dla zarządców budynków wielorodzinnych czy obiektów przemysłowych, gdzie wideodomofony mogą być zsynchronizowane z elektronicznymi kartami dostępu. 

  Zalety wideodomofonów IP

  Wideodomofony IP są łatwe w integracji z systemami monitoringu CCTV oraz systemami sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN). Dzięki temu możemy stworzyć skuteczny system zabezpieczenia posesji. Wideodomofony sieciowe są łatwe w montażu, konfiguracji, a także umożliwiają modernizację i skalowanie systemu w miarę potrzeb. Są stabilne w działaniu zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, a także oferują zaawansowane zarządzanie funkcjonalnością oraz zdalny dostęp i mobilność.

  Co składa się na wideodomofon IP?

  Stacja bramowa z kamerą IP - rejestruje obraz przed drzwiami czy w innych miejscach montażu. Dzięki posiadaniu unikalnego adresu IP, kamera przesyła obraz w czasie rzeczywistym przez sieć komputerową.

  Monitor lub panel sterowania - umożliwia użytkownikowi podgląd z kamer oraz komunikację z osobami przed wejściem. Funkcje te obejmują m.in. przekazywanie wiadomości głosowych czy zdalne otwieranie drzwi.

  Switch PoE lub dedykowany zasilacz - zapewnia zasilanie urządzenia, przy czym może to być realizowane poprzez technologię Power over Ethernet lub standardowy zasilacz.


  Wideodomofony IP
  charakteryzują się wysokim poziomem funkcjonalności, zapewniając efektywną komunikację i monitorowanie. Znajdują zastosowanie w wielu obiektach, od budynków mieszkalnych, przez biurowce, aż po hotele czy szkoły, gdzie ważne jest monitorowanie dostępu i zapewnienie bezpieczeństwa.

  Wideodomofony w IP w sklepie Infomech

  Nasze wideodomofony IP są idealnie dopasowane do współczesnych trendów inteligentnego domu, które z czasem staną się standardem nawet w starszych budynkach. Urządzenia te oferują duże ekrany o wysokiej rozdzielczości oraz kamery, które umożliwiają łatwe rozpoznawanie gości, a także posiadają łączność WiFi. Wybór konkretnego modelu wideodomofonu IP zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, uwzględniając chęć wykorzystania funkcji oferowanych przez różnych producentów. W naszej ofercie dostępne są wideodomofony IP wraz z wszystkimi niezbędnymi podzespołami, umożliwiające stworzenie pełnego systemu kontroli dostępu opartego na bezprzewodowych wideodomofonach oraz zsynchronizowanych z nimi elektrozamkach.

 • Wideodomofony cyfrowe...

Aktywne filtry

Jednoabonentowa Stacja bramowa S6S Vidos

Montaż: Natynkowy, Rozdzielczość kamery: 940 TVL, Wyjścia przekaźnikowe: Beznapięciowe, Wbudowana kamera: Tak, Kąt widzenia kamery w poziomie: 87°, Dodatkowe funkcje: Podświetlenie: 4 diody LED IR 
473,00 zł
Produkt dostępny
473,00 zł

Montaż: Natynkowy, Rozdzielczość kamery: 940 TVL, Wyjścia przekaźnikowe: Beznapięciowe, Wbudowana kamera: Tak, Kąt widzenia kamery w poziomie: 87°, Dodatkowe funkcje: Podświetlenie: 4 diody LED IR 

Wideodomofon Vidos S1201A

Montaż: Podtynkowy, Rozdzielczość kamery: 2.0 Mpix, Wyjścia przekaźnikowe: 1, Wbudowana kamera: Tak, Kąt widzenia kamery w poziomie: 170° 
919,60 zł
Produkt dostępny
919,60 zł

Montaż: Podtynkowy, Rozdzielczość kamery: 2.0 Mpix, Wyjścia przekaźnikowe: 1, Wbudowana kamera: Tak, Kąt widzenia kamery w poziomie: 170° 

Monitor wideodomofonu głośnomówiący BCS BCS-MON7200W-S, 7", microSD, dotykowy

Typ monitora: Głośnomówiący, Przekątna ekranu (cale): 7, Wbudowana pamięć: Nie, Obsługa bramy wjazdowej: Tak
1 284,00 zł
Produkt dostępny
1 284,00 zł

Typ monitora: Głośnomówiący, Przekątna ekranu (cale): 7, Wbudowana pamięć: Nie, Obsługa bramy wjazdowej: Tak

Jednoabonentowa Stacja bramowa S6S Vidos

Montaż: Natynkowy, Rozdzielczość kamery: 940 TVL, Wyjścia przekaźnikowe: Beznapięciowe, Wbudowana kamera: Tak, Kąt widzenia kamery w poziomie: 87°, Dodatkowe funkcje: Podświetlenie: 4 diody LED IR 
473,00 zł
Dostępny na zamówienie
473,00 zł

Montaż: Natynkowy, Rozdzielczość kamery: 940 TVL, Wyjścia przekaźnikowe: Beznapięciowe, Wbudowana kamera: Tak, Kąt widzenia kamery w poziomie: 87°, Dodatkowe funkcje: Podświetlenie: 4 diody LED IR 

Wideodomofony, dzięki swoim zaawansowanym funkcjom i atrakcyjnemu wyglądowi, stają się coraz bardziej popularne, zastępując tym samym standardowe domofony. Dzięki nim możemy zyskać lepszą kontrolę nad dostępem do budynku, co przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Wideodomofon, znany też jako domofon z kamerą, to urządzenie łączące funkcje tradycyjnego domofonu z możliwością podglądu wizualnego. Jego najważniejszym zadaniem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa osobom znajdującym się w budynku. Nowoczesne modele wideodomofonów oferują szereg zaawansowanych funkcji, takich jak rejestracja wywołań, zapis obrazów odwiedzających na karcie SD, możliwość nagrywania filmów, kamerki o zwiększonym zakresie widzenia czy integrację z urządzeniami mobilnymi. Wszystkie te funkcje mają za zadanie zagwarantować domownikom jeszcze większy poziom bezpieczeństwa.

Wideodomofony – zasasda działania

Sposób działania wideodomofonów jest powiązany z ich rodzajem, a mianowicie z wykorzystaniem technologii przewodowej lub bezprzewodowej.

Wideodomofony analogowe - są one podłączane za pomocą kabla telekomunikacyjnego, co zapewnia stabilne połączenie i przesyłanie sygnału. Stacja wejściowa znajduje się na zewnątrz, najczęściej przy bramie lub drzwiach wejściowych. Jest to jednostka zawierająca kamerę i system komunikacji. Wewnątrz budynku znajduje się moduł z wyświetlaczem LCD, który umożliwia stały podgląd tego, co dzieje się na zewnątrz. Moduł ten służy także do komunikacji z osobami przed drzwiami i zarządzania dostępem, na przykład poprzez otwieranie drzwi.

Wideodomofony IP – w przypadku wideodomofonów bezprzewodowych, połączenie między stacją wejściową a modułem wewnętrznym jest realizowane przez sieć komputerową, najczęściej Wi-Fi. Dzięki wykorzystaniu sieci bezprzewodowej, instalacja jest mniej inwazyjna i bardziej elastyczna pod względem lokalizacji poszczególnych elementów systemu.  Wideodomofon bezprzewodowy przesyła sygnał wideo i audio pomiędzy stacją wejściową a modułem wewnętrznym, co pozwala na komunikację i monitorowanie bez potrzeby fizycznego połączenia kablowego.

Oba rodzaje wideodomofonów posiadają swoje zalety. Przewodowe zapewniają stabilność i niezawodność, natomiast bezprzewodowe wyróżniają się łatwością instalacji i większą elastycznością rozmieszczenia komponentów. Wybór między nimi zależy głównie od specyficznych wymagań użytkownika oraz warunków instalacyjnych.

Wideodomofony w sklepie Infomech

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wideodomofony zarówno tradycyjne wideodomofony analogowe, jak i zaawansowane wideodomofony IP, które integrują się z urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu możliwe jest monitorowanie dostępu do budynku z każdego zakątka świata. Oferujemy także bogaty wybór akcesoriów, w tym panele zewnętrzne, unifony, elektrozaczepy, monitory i wiele innych dodatków.

 
group_work Zgoda na pliki cookie